Niewiele brakowało, a seria GTA w ogóle by nie powstała!

Wyobrażacie to sobie? Jeszcze na dodatek w obliczu mającej zadebiutować już jutro piątki? Ja osobiście nie jestem w stanie zobrazować sobie świata wirtualnej rozrywki, w którym nie ma Grand Theft Auto.

@ 16.09.2013, 12:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps, ps2, ps3, psp, xbox, xbox 360, gc, wii, gba, mob, inne, ds

Niewiele brakowało, a seria GTA w ogóle by nie powstała!

Wyobrażacie to sobie? Jeszcze na dodatek w obliczu mającej zadebiutować już jutro piątki? Ja osobiście nie jestem w stanie zobrazować sobie świata wirtualnej rozrywki, w którym nie ma Grand Theft Auto. Są takie projekty, które na zawsze wpisały się w growe karty historii, a GTA, podobnie jak Call of Duty, czy Need for Speed, jest jednym z nich. Mogło tak jednak nie być, jak twierdzi jeden z twórców "jedynki", pracownik nieistniejącego już DMA Design, Gary Penn, na specjalnym filmie (tylko po angielsku) stanowiącym swego rodzaju wspomnienie tamtych czasów.

Według Gary'ego i jego współpracowników, produkcja była pełna błędów, nikt nie chciał nad nią pracować i każdego tygodnia pojawiały się propozycje aby zrezygnować z jej tworzenia.

"Od samego początku wyglądała mizernie i pod koniec produkcji też wyglądała mizernie. Była niestabilna, a kod był bałaganem na początku i na końcu dalej była niestabilna i niegrywalna."

"Koncepcja rozgrywki ciągle się zmieniała, przez cztery lata. W każdym momencie gra mogła być anulowana." - dodaje inny deweloper.

Ostatecznie jednak grę dociągnięto do końca, choć twórcy przyznają, że nie było łatwo. Często wprowadzano zmiany do silnika graficznego, bezustannie zmieniano poszczególne elementy rozgrywki. Mimo to z chaosu zaczęło się wyłaniać coś konkretnego, coś, co do dzisiaj doceniły miliony fanów na całym świecie.

Jeśli chcecie zobaczyć cały film o powstawaniu Grand Theft Auto, kliknijcie w link na samym początku niniejszej wiadomości.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKreTsky   @   13:14, 16.09.2013
Dziwny bylby swiat bez GTA ;] Z tych wymienionych marek GTA jako jedyne zostalo porzadna produkcja i trzyma albo i nawet podnosi poziom.
0 kudosJ3DAJ   @   15:25, 16.09.2013
To ja się zapytam ile gier kalibru GTA a nawet większych, nie powstało bo zostało anulowane? W ten sposób teraz żyjemy w świecie bez nich, niczego nie świadomi. Uśmiech
0 kudosLysander   @   17:19, 16.09.2013
Jak dla mnie to GTA mogło się skończyć na dwójce, bo tylko w nią grałem trochę dłużej, a NFS czy CoD w ogóle by mogły nie istnieć... szczególnie NFS.

Jestem pewny, że wiele możliwych serii poniosło taką porażkę, jaką mogło ponieść GTA, a jeszcze drugie tyle miało za słabą reklamę, przez co zabrakło funduszy na kontynuację.
0 kudosMicMus123456789   @   19:49, 16.09.2013
Wole sobie nie wyobrażać świata bez GTA, ile wspomnień poszło by do piachu Dumny
0 kudosFox46   @   20:27, 16.09.2013
Prawda jest taka że teraz tak gada wtedy patrzeli na to z innej perspektywy. Po prostu kiedyś się grało na klawiaturze, nie używało się w grach myszki,pada i innych kontrolerów. patrząc dziś na GTA 1,2 to bez pada czy samej dodatkowej myszki można było rzecz"jak w to można było kiedyś grać !! "
0 kudoshubert5002   @   19:12, 28.10.2013
Wielka szkoda by była aby ta seria nie powstała ;(
Dodaj Odpowiedź