I Am Street Fighter - opublikowano film dokumentalny z okazji 25-lecia istnienia marki

Firma Capcom przygotowała film dokumentalny z okazji obchodów 25-lecia istnienia serii Street Fighter.

@ 02.09.2013, 07:52
Kamil "zvarownik" Zwijacz
pc, ps, ps2, ps3, psp, xbox 360, wii, mob, inne, ds3

I Am Street Fighter - opublikowano film dokumentalny z okazji 25-lecia istnienia marki

Firma Capcom przygotowała film dokumentalny z okazji obchodów 25-lecia istnienia serii Street Fighter. Ponad godzinny materiał prezentuje wypowiedzi fanów, kolekcjonerów, zawodowych graczy, a także twórców gier wideo, którzy opowiadają o tym, jak to "Uliczny Wojownik" zmienił świat elektronicznej rozrywki.

Chyba nie ma sensu sprzeczać się o istotnym punkcie tej marki na mapie gamingowego świata. Japońska bijatyka jest nie tylko "ojcem" tego gatunku, ale także wielu mechanizmów nim rządzących (i nie tylko nim). Zresztą najlepiej będzie jeżeli sami obejrzycie poniższe nagranie. Naprawdę warto.

Seria Street Fighter zadebiutowała na automatach w grudniu 1987 roku, by w 1988 zostać przeniesionym na konsolę TurboGrafx-CD. Tytuł z miejsca podbił serca fanów, ale prawdziwą rewolucją okazała się jednak część druga z 1991 roku. Produkcja ta zapoczątkowała szał na bijatyki, które cieszą się sporą popularnością do dnia dzisiejszego. Obecnie trwają prace nad nowym wcieleniem gry Super Street Fighter IV, które trafi na rynek w przyszłym roku.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?