Garść szczegółów na temat Batman: Arkham Origins Blackgate

Kilka godzin temu pisaliśmy o sporej ilości szczegółów na temat wczoraj zapowiedzianego Batman: Arkham Origins, a tymczasem pojawiły się także informacje na temat Arkham Origins Blackgate.

@ 10.04.2013, 22:05
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
psv, ds3


Kilka godzin temu pisaliśmy o sporej ilości szczegółów na temat wczoraj zapowiedzianego Batman: Arkham Origins, a tymczasem pojawiły się także informacje na temat Arkham Origins Blackgate. Mowa tu o grze przeznaczonej na konsole przenośne - PS Vita i Nintendo 3DS.

Pierwsze informacje pochodzą, a jakże, z najnowszego wydania magazynu Game Informer. Jak wiemy z wcześniejszych nowinek, w Blackgate wydarzenia zostaną przedstawione z perspektywy 2.5D, a gra skorzysta z dobrodziejstw oferowanych przez handheldy (dotykowy ekran, itp.).

Prolog rozpocznie się w Gotham City, ale akcja szybko zostanie przeniesiona na wyspę, na której mieści się tytułowe więzienie Blackgate. Głównym celem Batmana ma być opanowanie buntu tamtejszych więźniów. Jak na tego typu lokację przystało, możemy spodziewać się dość zróżnicowanego terenu akcji - pobiegamy zarówno w środku więzienia, jak i na zewnątrz, zwiedzimy cele czy tajemnicze zakamarki. Wracając jeszcze do głównego wątku, zostanie on zaprezentowany przy pomocy animowanych plansz, co jest dość pospolitym zabiegiem w grach tworzonych z myślą o urządzeniach przenośnych. Fabularnie, tytuł będzie sequelem dla wydarzeń przedstawionych w Arkham Origins, choć na ten moment nie wiadomo czy pojawią się jakieś nawiązania do wersji z PC i stacjonarnych konsol.Poznaliśmy ponadto kilka szczegółów na temat mechaniki. System walki wzorowany jest na poprzednich grach z serii Batman - nie powinno zabraknąć więc mnogiej liczby przyjemnych dla oka animacji bijącego się Nietoperza. Ten skorzysta z kilku gadżetów - linki z hakiem, żelu wybuchowego, batrangu - oraz Trybu Detektywistycznego. Pojawi się także wskaźnik "niewidzialności" postaci, co może sugerować, że w Blackgate weźmiemy udział w etapach skradankowych. Postać Gacka, dzięki zdobytemu doświadczeniu, awansuje na kolejne poziomy, choć nie sprecyzowano jaki wygląd przyjmie ścieżka jej rozwoju. W grze pojawi się system quick-save, a gracz otrzyma możliwość wyboru, z którym bossem rozprawi się w pierwszej kolejności.

Premiera Batman: Arkham Origins Blackgate odbędzie się 25 października, równolegle do debiutu "stacjonarnej" wersji.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosFox46   @   02:29, 11.04.2013
Kurcze fajnie to wygląda, powinni to wydać też na PSN i XBL jako gra Arcade Uśmiech . Mielibyśmy dowie odsłony batmana tego roku Dumny . W sumie będziemy mieli ale podzieloną na stacjonarne konsole i przenośne.
0 kudosdenilson   @   18:07, 11.04.2013
Bardzo ładnie to wygląda i na pewno ta gra jakoś ożywi PSV.