Xbox 720 będzie technicznie podobny do PS4 - sugeruje szef Ubisoft Montreal

Spekulacji na temat mocy obliczeniowej następcy Xboxa 360 ciąg dalszy. Tym razem głos w sprawie zabrał szef studia Ubisoft Montreal, Yannis Mallat.

@ 04.04.2013, 16:56
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps3, xbox 360, ps4, xbox one

Xbox 720 będzie technicznie podobny do PS4 - sugeruje szef Ubisoft Montreal

Spekulacji na temat mocy obliczeniowej następcy Xboxa 360 ciąg dalszy. Tym razem głos w sprawie zabrał szef studia Ubisoft Montreal, Yannis Mallat. W jednym z wywiadów zasugerował, iż nowa maszynka Microsoftu, pod względem spraw czysto technicznych, bardzo przypomina to, co zaoferuje PlayStation 4.

Nie jest to w sumie żadnym zaskoczeniem, albowiem tak samo było w przypadku poprzedniej generacji. Takie posunięcie podpowiada też zdrowy rozsądek, wszak nie mogą zaoferować sprzętu dużo lepszego w takiej samej cenie jak konkurencja. Musieliby wówczas swoje dziecko sprzedawać dużo drożej, co odbiłoby się na popycie.

"To będzie mniej więcej to samo, co zaoferuje Sony. Będzie połączenie z siecią. Będą aspekty socjalne. Będzie wciągająca zabawa. Będzie interaktywnie." - powiedział Mallat, dodając następnie kilka zdań na temat przepaści dzielącej obecną i kolejną generację.

"Najbardziej zauważalna będzie różnica w grafice. Już teraz udało nam się uzyskać fantastyczne efekty jeśli chodzi o technologię next-genową, zarówno w przypadku Watch Dogs, jak i Assassin's Creed IV."

Xbox 720 będzie technicznie podobny do PS4 - sugeruje szef Ubisoft Montreal

Prócz tego, Mallat wypowiedział się na temat innych aspektów konsoli, które ulegną zmianie.

"Będzie to droga do gier dla wszystkich, nawet niedzielnych graczy. To będzie niesamowite. Uwierzcie mi w to. Rozwiązania społeczne oraz możliwość interakcji będą bardziej wyeksponowane i to one w głównej mierze zdefiniują różnice pomiędzy tym, co mamy teraz, a tym, co nadejdzie. Wręcz nie możemy się doczekać, kiedy będziemy w stanie zdradzić więcej szczegółów."

Jak myślicie, jakież to elementy socjalne/społecznościowe/interaktywne szykują dla nas konsole nowej generacji? Głębszą integrację z FB, Twitterem itd.? Chyba byłoby to zbyt mało na rewolucję, prawda?


Sprawdź także:
Watch_Dogs

Watch_Dogs

Premiera: 27 maja 2014
PS4, PC, PS3, XBOX 360, WIIU, XBOX ONE

Watch_Dogs to gra akcji opowiadająca o zinformatyzowanym świecie, w którym jeden człowiek, może kontrolować wszystko z wykorzystaniem wyłącznie swojego telefonu. Projekt ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosFestus_   @   18:26, 04.04.2013
Jeśli chodzi o elementy socjalne czy społecznościowe, to ostatnią rzeczą o której pomyślałem było FB i mam nadzieję, że tak się nie stanie, bo już mam dość wpychania tego wszędzie gdzie się da. Powoli coraz trudniej robić cokolwiek, żeby nie trafić na tę markę, męczy mnie to. Zobaczymy co facet miał na myśli w czasie premier obu konsol, ja jestem sceptycznie nastawiony do tych nowinek o next-genach.
0 kudosguy_fawkes   @   18:31, 04.04.2013
Nihil novi. Zresztą, to właśnie XBOX od zawsze bardziej przypominał PC, niż PlayStation, a skoro PS4 ma być "pecetowe", to niby jakie miałoby być Durango? Czasy projektowania skrajnie nietypowych, specjalnie dedykowanych konkretnej platformie konstrukcji już minęły. Podobna funkcjonalność też nikogo nie zdziwi, bo "socjalizowanie" gamingu to zjawisko znane od dawna. Czekam na konkrety, a nie taką pijarową gadkę.
0 kudosgregory16mix   @   19:13, 04.04.2013
Po tej wypowiedzi zaczyna we mnie rodzić się obawa. Jeżeli za bardzo skupią się na aspektach społecznościowych może dojść do zaniedbania samej gry, co może być niebezpieczne.
Co do architektury czy możliwości konsoli to inaczej być nie mogło. Im bliższe architektury konsol tym łatwiejsze porty i zysk dla obu.
0 kudosKreTsky   @   23:31, 04.04.2013
FB albo Twittera bym sie tam nie spodziewal Szczęśliwy Raczej bedzie cos w rodzaju gamingowego portala wokol spolecznosci konsoli. Z jednej strony bedzie to dobre, bo na przyklad w latwy sposob znajdziemy sobie partnera do co-opa w danej grze. Mam tylko nadzieje ze nie zrobi sie z tego taki FB dzie ludzie beda walic posta za postem, a wszyscy beda wszystko lubic! Ogolnie nie powiedzieli nic odkrywczego.
0 kudosdenilson   @   10:55, 05.04.2013
Zamknięty serwis dla tej konkretnej konsoli - takie rozszerzenie tego co jest obecnie pod szyldem XBOX Live może być. Żeby tylko na siłę mi tam żadnych portali społecznościowych jak Fb czy Twitter nie wciskali bo to jest po prostu niepotrzebna rzecz dla mnie i wielu graczy, którzy mogą żyć bez tych portali.
0 kudosmareczek_89   @   10:20, 07.04.2013
Mi się właśnie wydaje że na obu konsolach będzie między innymi Facebook i Twiter. Jak nowy xbox nie będzie bazował na Windowsie to się zdziwię. Sony już się bawi w dodawanie tych stron społecznościowych. Na PS Vita wraz z systemem masz właśnie Skeyp i Facebook aplikacje. No i kolejną sprawą jest że Sony już podczas PS Meting zapowiedziało że znajomi dodawani w PS4 nie będą już fikcyjni tylko pełen profil gracza ma być ze zdjęciem imię nazwisko itd. Z jednej strony dobrze ale z drugiej nie wszystkim to może się podobać.
0 kudosFox46   @   12:58, 07.04.2013
A ja to mam gdzieś, w ogóle nie interesuje mnie SOCIAL, Konsola jest od grania a nie do siedzenia na jakimś SOCIALu jeszcze jak będzie jakiś FC czy Tweeter to tym bardziej dla mnie to głupota.
0 kudosLucas-AT   @   17:32, 07.04.2013
Wszyscy tak krytykujecie opcje społecznościowe, ale zapominacie, że nie trzeba ich używać, to raz. Dwa - mimo wszystko większość z tutejszych ludzi posiada facebooka, publikuje tam posty, należy do jakiegoś klanu na MG, dodaje gry do kolekcji w swoim profilu na MG, wskazuje te ukończone produkcje, a to jest niczym innym, jak opcją "share". Więc chętnie tego używacie. Sama opcja dzielenia się video w PS4 jest świetnym pomysłem, bo konsola zawsze nagrywa to, w co gramy. Jeśli zdarzy się jakiś niesamowity moment, to wystarczy jeden przycisk, by opublikować materiał video. Dotychczas, by nagrywać, trzeba było na PC specjalnie używać Frapsa, a wiele efektownych, śmiesznych i dziwacznych momentów w grach pojawia się niespodziewanie. PS4 zawsze to nagra. Mi te opcje społecznościowe są obojętne, ale akurat publikowanie tych materiałów video to fajna sprawa. ;)
0 kudosguy_fawkes   @   17:51, 07.04.2013
Mnie funkcje społecznościowe nie odstraszają, a wręcz przeciwnie. Dawniej brakowało narzędzi do łatwego pochwalenia się koledze swoim dorobkiem czy nagrania jakiejś śmiesznej akcji. Uciec od nich się nie da, bo nawet dodanie kogoś do znajomych to już social. Kto będzie chciał - skorzysta, komu to będzie latać, to też nie straci. Myślę, że dzielenie się screenami czy video na konsoli spotka się z dużym zainteresowaniem, bo do tej pory jedyną platformą, gdzie nie było z tym problemów, było PC.
0 kudosremik1976   @   18:03, 07.04.2013
Social jest fajny dopóki nie ładuje się buciorami tam gdzie go nie chcą. Niestety Facebook i Twitter nie potrafią uszanować tego, że ktoś nie chce widzieć głupich komunikatów i być zasypywanym spamem nawet jak wyraźnie określimy to w ustawieniach takich śmieciowych portali. Co do nagrywania, to nie liczyłbym na jakieś cuda, bo na pewno będzie to ograniczone do pliku ważącego kilka MB, a wysłanie tego za pośrednictwem serwerów Sony będzie trwało wieki.
0 kudosLucas-AT   @   21:18, 07.04.2013
Zakładając, że będzie można wrzucać filmy 5-10 minutowe, a te będą ważyć 100-200MB, to nie będzie to stanowiło większego problemu, nawet jeśli serwery Sony są mało wydajne. Przy łączach na poziomie 10MB-25MB nie będzie to trwać długo. Nie jest powiedziane też, że firma nie poprawi swoich serwerów, tym bardziej gdy podczas premiery PS4 zostaną uruchomione serwery Gaikai.

Na początku pewnie wszystko nie będzie działać tak, jak powinno, ale to normalka w dzisiejszym świecie.
Dodaj Odpowiedź