Anomaly 2 oficjalnie zapowiedziane przez 11 bit studios

Pierwsza gra rodzimego 11 bit studios, Anomaly: Warzone Earth, odniosła na świecie spory sukces, zdobywając przy okazji uznanie recenzentów (wersja na iOS to jeden z najlepiej ocenianych tytułów w historii platformy).

@ 28.02.2013, 17:20
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Anomaly 2 oficjalnie zapowiedziane przez 11 bit studios

Pierwsza gra rodzimego 11 bit studios, Anomaly: Warzone Earth, odniosła na świecie spory sukces, zdobywając przy okazji uznanie recenzentów (wersja na iOS to jeden z najlepiej ocenianych tytułów w historii platformy). Tymczasem studio zapowiedziało kontynuację, po prostu Anomaly 2.

Tytuł ponownie będzie przedstawicielem gatunku tower offense, gdzie zadaniem gracza jest przebicie się konwojem przez określony obszar, pilnowany przez przeciwnika. Póki co o produkcji wiadomo niewiele, ale nietrudno się spodziewać, czego mniej więcej możemy oczekiwać. Kilka informacji wyszło jednak na światło dzienne, a najciekawszą z nich jest wieść o pojawieniu się trybu sieciowego, nieobecnego w pierwowzorze. Gracze będą mogli tu stanąć zarówno po stronie konwoju, jak i atakujących wieżyczek.

Poznaliśmy też krótki zarys fabularny. Jest 2018 rok, Ziemia została opanowana przez obcych. Ludzie formują gigantyczne konwoje, które wyruszą przez mroczną tundrę w poszukiwaniu żywności i zapasów. Gracz wciela się w jednego z dowódców takiej ekspedycji, którego konwój nazywa się Yukon. Co ciekawe, dostępne będzie kilka alternatywnych zakończeń, w zależności od prowadzonej rozgrywki.

Tytuł zadebiutuje najpewniej jeszcze w tym roku i wcale bym się nie zdziwił, gdyby była to kwestia kilku najbliższych miesięcy. Poniżej możecie zobaczyć debiutancki trailer, a jeszcze niżej vloga, w którym chłopaki z 11 bit opowiadają co nieco o grze, a przy okazji informują, że planowana jest seria kilku beta testów trybu sieciowego Anomaly 2. Projekt na chwilę obecną szykowany jest z myślą o komputerach pracujących pod kontrolą Windowsa, Linuxa i Maca.
Sprawdź także:
Anomaly: Warzone Earth

Anomaly: Warzone Earth

Premiera: 08 kwietnia 2011
PC, MOB, XBOX 360, PS3

Mamy rok 2018. W atmosferze dochodzi do eksplozji obcego statku. Jego elementy, upadły w różne miejsca na ziemi, a jeden uderza w miasto Bagdad. Nad metropolią pojawia si...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosOmen94   @   18:15, 28.02.2013
jak dla mnie dobra gra. ciekawie się zapowiada ciekawe co będzie nowego Uśmiech
0 kudosKrru   @   08:58, 04.03.2013
11 bit studios oficjalnie zapowiedziało Anomaly 2, hmmm... W zasadzie to Anomalią byłoby, gdyby studio nie zapowiedziało Anomaly 2, prawda? ;)