Piranha Bytes pracuje nad nowym projektem!

Piranha Bytes nie zawojowała całego świata, ale na rodzimym podwórku uchodzi za jednego z najbardziej kultowych i szanowanych deweloperów.

@ 07.12.2012, 19:24
Bartek "bat2008kam"
pc, ps3, xbox 360

Piranha Bytes pracuje nad nowym projektem!

Piranha Bytes nie zawojowała całego świata, ale na rodzimym podwórku uchodzi za jednego z najbardziej kultowych i szanowanych deweloperów. Firma mająca na swym koncie tak uznane serie, jak Gothic czy Risen, nie zamierza spocząć na laurach i ustami Saschy Henrichsa ujawnia, że w fazę produkcji wszedł kolejny tytuł wywodzący się z gatunku RPG. Główny projektant poziomów póki co nie wyjawił więcej konkretów, ale i tak wszyscy dobrze wiemy, czego można się spodziewać.

Jestem niemal pewien, że nadchodzący projekt przedstawi otwarty świat z perspektywy trzecioosobowej, klimatem nawiąże do późnego średniowiecza lub wczesnej nowożytności i powieli błędy od dekady trapiące dzieła Piranhy. Najprawdopodobniejszym scenariuszem jest kontynuacja wątków poruszonych przez cykl Risen i choć sam wolałbym powrót w okolice Myrtany, to i tak nie widzę powodów do narzekań.

Piranha Bytes pracuje nad nowym projektem!

Przy okazji warto wspomnieć o roszadach w składzie niemieckiego dewelopera. Okazuje się, że swoje stanowisko opuścił Mathias Filler (odpowiedzialny m.in. za fabułę i ogólny design świata) oraz Bastian Seelbach (dźwięk). Drugiego z wymienionych panów zastąpił Stefan Randelschofer. Do nowych nabytków studia zza Odry zaliczamy także Rudolfa Schreiera (odpowiedzialnego za rozwój technologii Genome) oraz programistę Nuno Leiria.

Piranha Bytes pracuje nad nowym projektem!

Dzięki, sebogothic, Gothic.org!

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospscorpio   @   11:36, 10.08.2013
Też na to liczę, mogliby by rozwiać nasze wątpliwości, choć w internecie chodzą pogłoski o 3 Risenie.
0 kudossebogothic   @   12:05, 10.08.2013
Bo też trzeci Risen jest bardziej prawdopodobny. Marka jest dużo młodsza, gdyby chcieli stworzyć kolejną część Gothica kontynuującą historię z "trójki" to gra mogłaby się słabo sprzedać, bo poprzednia część pojawiła się 7 lat temu.
A tak serię Risen mogą zakończyć na trzeciej części i na spokojnie zająć się wskrzeszaniem marki Gothic. Mogliby zrobić remake albo jakiś prequel, przy którym połapią się ci, którzy w serię Gothic nie grali.
0 kudosFox46   @   12:43, 10.08.2013
OD tego zacznijmy że jakby to miał być remake to musiałby wniesc fajne zmiany nie tylko w oprawie graficznej , ale np:
Wiecej itemów jak:
Bronie
Pancerze
Tarcze
Talizmany itp:
I jeszcze zmiany takie jak np:
Większy świat, nowe umiejetności, nowe typy potworów, więcej miejscówek itp:

Sam Rameke w skali 1:1 to by nie przeszło chyba tylko dla fanów pierwszej części. Choć i oni mogli by sobie pomyśleć "Skok na kasę"
0 kudossebogothic   @   13:08, 10.08.2013
To chyba naturalne, że robiąc remake poprawia się nie tylko grafikę, ale i też pracuje nad rzeczami na które zabrakło czasu. Jak dla mnie mogliby nieco powiększyć świat, tak żeby poszczególne obozy, czy obszary były nieco większe niż w pierwowzorze, dodać kilkanaście nowych postaci i zadań pobocznych w późniejszych rozdziałach. Może nieco przemodelować wątek główny tak żeby był dłuższy, dać wątek z tymi bandytami w kanionie trolli.
Karta postaci mogłaby być taka jak w Risen 1. Była bardziej czytelna niż te cyferki, które widzieliśmy. Oczywiście nadal byłby podział na broń jednoręczną i dwuręczną (a nie jak w Risenie na miecze, topory i kostury), magia też by pozostała raczej niezmieniona. Crafting w Risenie był idealny i mógłby być taki i w remake'u. Musiałaby się znaleźć umiejętność tarcze.
Skoro każda broń miałaby 10 poziomów, a nie dwa jak w G1, to trzeba by było wydać więcej punktów nauki, a co za tym idzie trzeba dać graczowi więcej punktów doświadczenia poprzez dodanie questów i potworków. Lasy by były większe, więc i potworków do expienia by było więcej.
Model walki mógłby być podobny do tego w Risen 1, tyle, że jeszcze bardziej udoskonalony i przemodelowany.
0 kudosIgI123   @   13:56, 10.08.2013
No raczej nie takie naturalne, bo niektóre rimejki, jedyne co zmieniają to grafika. Najgorsze w Gothicu było mnóstwo niezagospodarowanej sensownie przestrzeni. Jaskinie, w których jedyne co można znaleźć to dwa grzyby, obóz bandytów w kanionie, opuszczony obóz myśliwych obok Starego Obozu, Wieża Mgieł która służy tylko po to by tam wejść i powyrzynać nieumarłych, dziwny piedestał na bagnach, cytadela, czy ogromny i całkowicie pusty teren przed Starą Kopalnią. Gothic miał potencjał być znacznie większą grą. To mogliby zmienić w ewentualnym remake'u.
0 kudossebogothic   @   16:19, 10.08.2013
Akurat z Wieżą Mgieł był związany quest "Chromanin". Ale może lepiej byłoby gdyby np. jakiś mag ognia albo wody nam napomknął o tej wieży i jakimś magu, który tam urzędował.
0 kudosIgI123   @   17:02, 10.08.2013
Nie zapomniałem o tym, ale ta księga tam po prostu była i nic z tego nie wynikało.
0 kudosderm   @   17:49, 10.08.2013
W sumie to od Piranha Bytes a raczej od polskiego dystrybutora czekam na polską wersję Arcania:The Complete Tale pod X360.Premiera miała być w tamtym miesiącu bodajże piętnastego a jak narazie ani widu ani słychu.Dziwna zagrywka bo podobno na PS3 gra się ukazała 14.07(według serwisu gry-online).
0 kudosBubtownik   @   11:57, 14.08.2013
A ja bym chciał aby zrobili albo remake pierwszej części gothic'a albo Gothic 4,pełno prawną kontynuację przygody Beziego bo Arcania była do dupy i nie uznaje jej jako jednego z Gothic'ów.
0 kudosLukas_Art   @   08:07, 26.12.2013
Cytat: Bubtownik
A ja bym chciał aby zrobili albo remake pierwszej części gothic'a albo Gothic 4,pełno prawną kontynuację przygody Beziego bo Arcania była do dupy i nie uznaje jej jako jednego z Gothic'ów.


Zgadzam się w 100%. Jak dla mnie nic nie stało by na przeszkodzie, aby Bezimienny w jakiś magiczny sposób odmłodniał. Mogłoby to być powiązane z jakąś ważną misją do spełnienia. Bezimienny trafiłby do jakiejś nowej krainy i znowu szalałby naładowany nową porcją testosteronu ;) Ale musiałyby być spełnione dwa warunki: Piranha Bytes jako twórcy i Kai Rosenkranz jako soundtrack. A gdyby dodatkowo odrobili lekcje ze Skyrima w sprawach rozwoju postaci, czy systemu walki, to hicior byłby murowany.
0 kudosFox46   @   11:21, 27.12.2013
A ja bym nie chciał bo to by się kupy dupy nie trzymało, dostałbyś to samo co w G1 w skali 1:1 i co by sobie pomyśleli fani ?? skok na kasę i tyle. Gra bardziej by była dla nowych graczy (o ile by ją kupili ze względu na grafikę), zaś jakby coś pozmieniali by ją uproszczać to mogła by się spotkać z mocną falą krytyki. Zaś jakby się tak nie stało to zaś nowi gracze by płakali że za trudna.
Bo teraz każdy nowy gracz musi mieć wyznaczniki itp: bo zaraz sobie nie daję rady i nie wie gdzie iść.

Więc zrobienie Rameke Gothica tak by go nie skaleczyć było by cholernie trudne. Śmiem nawet twierdzić nie możliwe, bo zadania są napisane tak a nie inaczej więc co jak co pokrzywdzeni albo raczej spoliczkowani zostali by fani gothica. A poco coś takiego robić ?? właśnie.
Lepiej stworzyć całkowicie nową grę niż bawić się w remaki, to tak jakby mieli wydać Remake Resident Evil 2 z widokiem z tyłu i akcją jak RE5,6....porażka by była.
0 kudossebogothic   @   14:13, 27.12.2013
Na razie wiemy, że na pewno nie pracują nad żadnym Gothikiem. Ani nad kolejną częścią, ani na remakem. Ich nowa gra to albo Risen 3 lub jakaś nowa marka.
0 kudosJackieR3   @   15:32, 27.12.2013
Cytat: sebogothic
Ich nowa gra to albo Risen 3 lub jakaś nowa marka.

I tak trzymać.A dziadki co to tylko Gothic itd...no to..w świetlicy w domu spokojnej starości jest kółko dyskusyjne.
Sorki za aż taki sarkazm ale kurka aż scyzoryk mi się w kieszeni otwiera na te ciągoty graczy ku growym serialom.No młodzi ludzie a by se chcieli usiąść w starym bujanym fotelu,założyć stare kapcie i zapalić starą fajkę.
No wiem że Gothic to majstersztyk.I takim go zapamiętajmy.
Matejko nie namalował sequela Bitwy pod Grunwaldem,Michał Anioł nie wyrzeźbił Dawida 2 a nawet Piwowski nie nakręcił Rejsu 2.Dajmy więc geniuszom spokój a może cos tam nam jeszcze upichcą.
0 kudossebogothic   @   09:40, 28.12.2013
Nie rozumiem co masz przeciwko "growym serialom". Przecież w grach chodzi o to by stworzyć jakąś serię, która będzie miała rzesze swoich fanów. I dopóki tacy będą istnieć ciągnięcie danej serii ma sens. Łatwiejsze jest wdrożenie się w świat który już znamy i mamy tam "przyjaciół", niż poznawanie jakiegoś od nowa. Wtedy łatwiej o wczuwkę, szczególnie jeśli o erpegi chodzi. W końcu nie jesteśmy rzuceni na głęboką wodę, ponieważ znamy już mniej więcej dany świat. Oczywiście nie wszystkie gry muszą mieć sequele.
A przeciwny jestem przede wszystkim dojeniu marki co widać na przykładach takich serii jak Assassin's Creed czy Call of Duty, gdzie ukazuje się przynajmniej jedna gra z tych serii na rok.
Żeby nie było, nadal czekam na jakąś grę z serii Gothic od Piranha Bytes.
0 kudosJackieR3   @   12:52, 28.12.2013
Cytat: sebogothic
Żeby nie było, nadal czekam na jakąś grę z serii Gothic od Piranha Bytes.

No Twój nick do tego zobowiązuje. Uśmiech

Dodaj Odpowiedź