Seria Halo rozeszła się w ilości 50 milionów sztuk

Ubiegła dekada minęła w mgnieniu oka. Dziesięć lat w branży elektronicznej rozgrywki to szmat czasu.

@ 07.12.2012, 08:15
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, xbox, xbox 360

Seria Halo rozeszła się w ilości 50 milionów sztuk

Ubiegła dekada minęła w mgnieniu oka. Dziesięć lat w branży elektronicznej rozgrywki to szmat czasu. Poprzednia generacja okazała się obfita w wielkie, kasowe produkcje. Narodziny znamiennych dziś gier miały miejsce właśnie wtedy. Wie coś o tym Microsoft, który przy okazji pierwszej swojej konsoli, dał życie fenomenowi gamingowej popkultury - franczyzie Halo.

Kto by pomyślał, że takowy tytuł zajdzie tak daleko. Dzisiaj, po ponad dekadzie, Microsoft podał do wiadomości, że na tę chwilę gry z serii Halo sprzedały się w liczbie 50 milionów. Zachwycający wynik, jeżeli rozpatrujemy to pod względem jakości nowych marek. Weźmy pod uwagę fakt, że to przypadek ekskluzywnej produkcji, która wierna jest po dziś dzień firmie z Redmond. Halo gościło na pierwszym Xboksie, 360-tce, jak i na komputerach osobistych. Do czasu premiery Halo 4, której recenzję możecie przeczytać tutaj, sprzedano 46 milionów gier. Seria to autentycznie fenomen, niby lasery, karykaturalne podejście do tematu obcych, a liczby mówią same za siebie. Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów z tą zasłużoną serią! A Wy jak wspominacie gry z Master Chiefem? Kiedy rozpoczęła się z nimi Wasza przygoda ?


Sprawdź także:
Halo 2

Halo 2

Premiera: 08 listopada 2004
XBOX, PC

Halo 2 to kontynuacja pierwszoosobowej strzelaniny science-fiction zatytułowanej Halo: Combat Evolved. "Dwójka" rozgrywa się bezpośrednio po wydarzeniach z poprzedniczki,...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKreTsky   @   00:23, 08.12.2012
Kurcze a mi jakos cala seria umknela Szczęśliwy