Gwen Stefani oskarża Activision o łamanie prawa!

Activision i ich maszynka do zarabiania pieniędzy, w postaci gier muzycznych, ot chociażby Band Hero, miewa ostatnio sporo problemów.

@ 04.10.2012, 14:55
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps, ps2, ps3, xbox 360, wii, ds

Gwen Stefani oskarża Activision o łamanie prawa!

Activision i ich maszynka do zarabiania pieniędzy, w postaci gier muzycznych, ot chociażby Band Hero, miewa ostatnio sporo problemów. Mowa tu o problemach na linii artysta - producent. Wcześniej do grona rozczarowanych i oszukanych dołączyły takie ikony muzyki jak Axl Rose, Nirvana czy Maroon 5. Tym razem zdegustowana do sądu udała się śliczna Gwen Stefani, która walczy o dobre imię zespołu No Doubt.

Gwen Stefani oskarża Activision o łamanie prawa!

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Ten przypadek jest troszeczkę inny, co nie znaczy skomplikowany. Activision dopuściło się niecnego czynu i użyczyło wartości melodycznej zespołu No Doubt, w którym wspominana wcześniej Gwen była wokalistką. Muzycy zmuszani byli do odgrywania partii nieswojego repertuaru, co później posłużyło Acti jako wirtualne podkłady w grze. Jako że wartość merytoryczna pozostaje własnością autora - nie może być kopiowana, przeinaczana i prezentowana przez osoby postronne, w całości lub częściach.

Wygląda na to, że włodarze Activision wraz ze swoimi muzycznymi produkcjami dopuścili się serii napinania prawa i naginania rzeczywistości - słowem, nieźle wdepnęli. Ciekawe czy odbije się to czkawką i czy firma będzie pociągnięta do odpowiedzialności. Jak wiemy, tego typu procesy mogą trwać latami. Życzymy powodzenia słodkiej Gwem i docieknięcia prawdy.


Sprawdź także:
Guitar Hero

Guitar Hero

Premiera: 07 kwietnia 2006
PS2

Guitar Hero to jedyny w swoim rodzaju zręcznościowy symulator gry na gitarze. Zadaniem gracza jest wciskanie odpowiednich klawiszy w odpowiednim momencie, co procentuje z...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdenilson   @   16:47, 04.10.2012
Acti coraz bardziej wpada w wir pozwów przeciwko nim.
0 kudosFox46   @   17:01, 04.10.2012
Ppff to co z tego wydadzą BO 2 pozarabiają po 300 milionów i więcej i będą mieli z czego płacić odszkodowania co to dla nich.

A do dobre imię dawno przestało dbać Activision, jak o ich produkty. od kilku lat mają w poważaniu graczy
0 kudosAndziorka   @   17:07, 04.10.2012
Geeeez pełno wpadek mają, dziwnym jest, że nie pilnują postawowych praw.

Poza tym jest lekki błąd w tekście: 'Życzymy powodzenia słodkiej Gwem i docieknięcia prawdy.' powinno być Gwen. Uśmiech
0 kudosroxa175   @   17:54, 04.10.2012
Jakoś co chwilę jakieś nowe problemy mają, czego to ludzie nie zrobią dla kasy... Masakra.
0 kudosremik1976   @   17:54, 04.10.2012
Dać im passa na utwory muzyczne i niech płacą jak chcą je mieć w swoich grach. Uśmiech
0 kudosMicMus123456789   @   18:33, 04.10.2012
Niech im dowalą należy im się ;p
0 kudosJackieR3   @   08:17, 05.10.2012
Gwen jest przesłodka ale tak prawdę mówiąc to takie newsy irytują trochę.Bogaci ludzie próbują wytargać od bardziej bogatych trochę więcej kasy.A ja jak widzę nowy numer CDA to wyciągam portfel i liczę grosiki.Fakt że nie jestem taki śliczny jak Gwen ani tak przedsiębiorczy jak Kotick ale też jakoś przyczyniam się do rozwoju tego świata. Poirytowany
0 kudosAndziorka   @   09:34, 05.10.2012
Ale mają prawo. Niech producenci najpierw pomyślą, później robią. Zwłaszcza jeśli już mieli z tego tytułu problemy.
0 kudosJackieR3   @   07:16, 06.10.2012
Cytat: Andziorka
Ale mają prawo

Prawo,Prawo,Prawo.Toż to tylko armia prawników która czeka na takie okazje żeby trzepać kasiorkę.Nie zbiednieje ani Kotick,ani Gwen ani mecenas Jakiśtam,od Biedy to jesteśmy My.
0 kudosgregory16mix   @   10:00, 06.10.2012
Jak dla mnie to takie procesy powinno się robić. Acti będzie zarabiać krocie na grach, w których korzysta z wartości intelektualnej innych ludzi. Więc jakby piracili. A czyż to nie heretyckie podejście?Szczęśliwy
0 kudosJackieR3   @   14:16, 06.10.2012
Teoretycznie Gregu masz rację ale dla mnie jakoś te prawne przepychanki bogatych ludzi kojarzą się raczej z wykorzystywaniem kruczków prawnych na swoją korzyść niż ze sprawiedliwością.Czy faktycznie Activision dopuściło się tu jakiegoś przekrętu czy to tylko Gwen pragnie o sobie przypomnieć?Nie wiem gdzie leży prawda w takich przypadkach a w oficjalne komunikaty prawników to raczej nie wierzę.

EDIT
No i jest epilog w tej sprawie.Doszło do ugody.Czyli że oficjalnie sprawiedliwości nie stało się zadość bo nie wiadomo kto miał rację a nieoficjalnie wygrała Gwen bo pewno dali jej trochę kaski na boku.Ot i cała sprawiedliwość.Dziewucha zarobiła na operacje plastyczne które niebawem ją czekają.
Dodaj Odpowiedź