Proces dewelopingu S.T.A.L.K.E.R. 2 został przerwany, byli pracownicy GSC Game World pracują nad MMORPG

Wygląda na to, że zeszłoroczne informacje, wedle których studio GSC Game World zostało zamknięte, a proces powstawania gry S.

@ 26.04.2012, 07:40
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Proces dewelopingu S.T.A.L.K.E.R. 2 został przerwany, byli pracownicy GSC Game World pracują nad MMORPG

Wygląda na to, że zeszłoroczne informacje, wedle których studio GSC Game World zostało zamknięte, a proces powstawania gry S.T.A.L.K.E.R. 2 przerwany, okazały się prawdą. Mimo że deweloper kilkakrotnie zapewniał, że tytuł ma się dobrze, rzeczywistość jest zgoła odmienna.

Pracownicy dawnego GSC Game World połączyli się pod zupełnie nowym szyldem (Vostok Games), a na swojej oficjalnej stronie postanowili wreszcie przestać ściemniać i wyznali prawdę. Wynika z niej, że S.T.A.L.K.E.R. 2 rzeczywiście przestał powstawać w okolicy grudnia zeszłego roku, a wszyscy pracownicy zostali po prostu zwolnieni. Jako że nie mogli oni wywalczyć praw do zarządzania stworzoną przez siebie marką, byli zmuszeni opracować coś zupełnie nowego. W ten oto sposób wpadli na pomysł gry Survarium - ma być ona duchowym następcą serii S.T.A.L.K.E.R. 2, niemniej jednak reprezentować będzie odmienny gatunek - MMORPG, typu free2play.

O Survarium nie ma póki co zbyt wielu szczegółów. Zdradzono tylko, że akcja będzie się rozgrywać w niedalekiej przyszłości, na wyniszczonym przez jakąś katastrofę naturalną terenie. W wyniku upadku cywilizacji ludzkość jest praktycznie na skraju wymarcia, a dodatkowo, po świecie panoszą się przeróżne dziwaczne mutanty, pragnące świeżej krwi. Gracz będzie zmuszony znaleźć dla siebie miejsce w nowej rzeczywistości i każdego dnia walczyć o przetrwanie. Survarium będzie niejako kolejnym krokiem w ewolucji serii S.T.A.L.K.E.R. 2. W takim właśnie kierunku chcieli podążać ludzie z GSC Game World i choć nie zrobią tego w ramach uprzedniej marki, jest szansa, że uda im się wykreować coś ciekawego, w ramach nowej. Rezultaty ich pracy poznamy pod koniec 2013 roku. Trzymamy kciuki!

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosFox46   @   09:23, 26.04.2012
Też o tym czytałem wczoraj heh to już nie będzie to samo grę robią od nowa i będzie zupełnie w innym klimacie mimo iż zapewniają nas że będzie OK to już nie będzie to samo.
0 kudosJackieR3   @   09:40, 26.04.2012
Szkoda bo Stalker to była piękna alternatywa dla Modern Warferów i innych gier perfekcyjnych technicznie ale orginalnością ocierających się o kaszanę.
0 kudosLoczek3545   @   10:38, 26.04.2012
Znowu jakieś MMO, czy oni pogłupieli? Poirytowany
Dobrze, że dopiero za ponad rok i ten klimat może być ciekawySzczęśliwy.
0 kudosDaerdin   @   10:51, 26.04.2012
Ciekawe, w jakim celu były te wszystkie kłamstewka. Gdyby od razu wyjawili prawdę, obyłoby się bez wszystkich zbędnych spekulacji.
0 kudosJackieR3   @   14:30, 26.04.2012
Spekulacje podgrzewają atmosferę.Stara zasada szołbyznesu-nieważne co mówią byle mówili.A zresztą może faktycznie były jakieś próby uratowania sytuacji.Pewno liczyli na jakieś dotacje z Unii Szczęśliwy No niestety takie gry jak Stalker mimo ogromnego szacunku graczy nie sprzedają się w ilościach zapewniających bezpieczny byt twórcom.Nie wspomnę już o piratach których klienci też zapewne biadolą że Stalker padł.Niekoniecznie zabiło go promieniowanie.
0 kudosPiter098   @   15:47, 26.04.2012
Jak można pozbyć się tak dobrej marki?
0 kudosFox46   @   17:02, 26.04.2012
Cytat: Piter098
Jak można pozbyć się tak dobrej marki?


Która przynosiła zyski takie jak wcale bo tylko na PC. Wina twórców że popełnili taki błąd, teraz jak wydajesz grę tylko na PC to jesteś skazany na porażkę w większości przypadków lub zarabiasz tyle by stać cię było na stworzenie nowej gry (nigdy nie na większy plus)

Choć i trzeba mieć pomysł by zrobić grę która sprzeda się na każdej platformie bo taki Alan Wake czy Enslawed słabiutko się sprzedał na Xboxie 360 czy na PS3 (Enslaved )
Ale mimo to PS3 i Xbox mogły by uratować te markę (przynieść zyski )
0 kudosJackieR3   @   08:58, 27.04.2012
No nie jestem pewny czy konsolowcy oczekują takich gier jak Stalker?
W Japonii nie bo nie ma małych dziewczynek.
W USA nie bo nie ma Amerykańskiej Flagi.
Pokręcony
Dodaj Odpowiedź