Beamdog ma chrapkę na odświeżenie Icewind Dale

Beamdog - ekipa, która rozpaliła nadzieje wszystkich fanów klasycznych RPG przez swój wymowny zegar umieszczony na stronie internetowej, ma ochotę na rozpoczęcie jeszcze jednego projektu.

@ 13.04.2012, 20:48
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
pc

Beamdog ma chrapkę na odświeżenie Icewind Dale

Beamdog - ekipa, która rozpaliła nadzieje wszystkich fanów klasycznych RPG przez swój wymowny zegar umieszczony na stronie internetowej, ma ochotę na rozpoczęcie jeszcze jednego projektu. Równie ambitnego i podobnego do aktualnych prac.

W tym momencie ekipa Trenta Ostera dłubie przy odświeżonej wersji Baldur's Gate, lecz oprócz niego, marzą się im jeszcze przynajmniej 2 projekty. Pierwszym, bardzo odważnym, jest stworzenie pełnoprawnej kontynuacji, czyli Baldur's Gate III. Drugim - remake innego erpega, równie długoletniego, Icewind Dale.

Beamdog ma chrapkę na odświeżenie Icewind Dale

"Temat Icewind Dale poruszany był mnóstwo razy. Jesteśmy tym zainteresowani, ale najpierw Baldur's Gate Enhanced Edition musi odnieść sukces." - tak brzmi oficjalnej stanowisko Beamdog.

Oprócz wyżej wymienionych planów, deweloperom zamarzył się również "Enhanced Edition" Ultimy Online. Jednak spotkali się z odmowną odpowiedzią właściciela tej marki, Electronic Arts.

Beamdog ma chrapkę na odświeżenie Icewind Dale

Co wyjdzie z dalekosiężnych planów Beamdog? Trudno przewidzieć, niemniej gorąco życzymy powodzenia chłopakom, bo ambicji (a mam nadzieję, że również talentu) im nie brakuje.

Sprawdź także:
Icewind Dale

Icewind Dale

Premiera: 29 czerwca 2000
PC

Icewind Dale to rozbudowana gra cRPG, stworzona przez studio Black Isle Studios. To właśnie oni wykreowali też jednych z ikonicznych reprezentantów tegoż gatunku, czyli F...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosjuve   @   21:12, 13.04.2012
to była pierwsza moja gra zakupiona na pierwszego w zyciu PC, coś pięknego mam do dzisiaj Uśmiech
0 kudosLoczek3545   @   21:40, 13.04.2012
A ja nawet nie słyszałem o takim tytule Dumny . Nie mój gatunek Dumny .
0 kudosdudek90r   @   22:38, 13.04.2012
A ja tam gry znam i wspominam je bardzo przyjemnie Uśmiech
0 kudosFox46   @   23:13, 13.04.2012
Ja jestem ciekaw jak odświeżą te grę ?? co dodają co zmienią itp: bardzo mnie to ciekawi bo silnik gry hmm jest jaki jest (mi się podoba ) ale czy umiejętnie to zrobią. Czy się sprzeda drugi raz moim zdaniem starsi gracze kupią ale czy młodziki kupią ?? wątpię. Obym się mylił

BG 3 no nie wiem co by z tego wyszło pewnie coś na wzór Dragon Age broń boże by nie na wzór Dragon AGE 2
0 kudosmnich_wwy   @   11:42, 14.04.2012
Remake będzie pewnie polegał na przystosowaniu silnika gry do nowoczesnych komputerów.Ja przechodząc Planescape'a musiałem się męczyć z różnymi programami przez dobrą godzinę, a potem w grze nie mogłem używać efektowniejszych czarów, bo gra się zawieszała.Na dodatek musiałem wyłączać kartę graficzną w menedżerze zadań.Jeśli poradzą sobie z tymi wszystkimi uniedogodnieniami w BG, to go kupię, bo klasyczne RPG mają niepowtarzalny klimat.
Dodaj Odpowiedź