Producent Tekkena opowiada o Wii U

Twórca serii mordobić Tekken - Katsuhiro Harada - w rozmowie z NintendoGamer chwali możliwości Wii U. .

@ 28.02.2012, 13:41
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
wiiu

Producent Tekkena opowiada o Wii U

Twórca serii mordobić Tekken - Katsuhiro Harada - w rozmowie z NintendoGamer chwali możliwości Wii U...

''Prędkość przesyłu danych obrazu z konsoli do kontrolera jest zachwycająca. Gdy pierwszy raz testowałem konsolę, byłem pod wrażeniem. Opóźnienie występuje ale jest ono liczone w pojedynczej klatce, pomyślałem sobie że to dość długo. Ale gdy dowiedziałem się, że efekt końcowy będzie oscylował w granicach 1/60 klatki przestałem się obawiać. To świetny wynik, nawet w bijatykach "

Producent Tekkena opowiada o Wii U

Oczywiście chodzi o to jakie opóźnienie będzie miał kontroler Wii U, czyli po jakim czasie obraz z TV pojawi się w naszych dłoniach. Pojedyncza klatka to dużo, jak na tak dynamiczne gry jak bijatyki. Nintendo zredukuje jednak ten czas do 1/60 klatki na sekundę, czyli dla ludzkiego oka naprawdę trudny moment do dostrzeżenia.

Producent Tekkena opowiada o Wii U

Harada dodaje, że takim kontrolerem jak ten w Wii U będzie można efektywniej grać w bijatyki. Ojciec serii o rodzinie Mishima wie, że wielu z graczy gra z poradnikami/spisami ciosów i kombinacji, często na kolanach albo gdzieś z boku. Innowacyjny kontroler ma wspomóc wszystkich, dając możliwość wyświetlania ciosów właśnie na nim, na jego ekranie, konkretyzując.

Wyobrażacie sobie wielką encyklopedie juggl'ów, chwytów, przechwytów, łapanek i combosów w pamięci kontrolera i zawsze przed sobą? Pomocna rzecz, ale czy oprócz innowacyjnych patentów Wii U zaproponuje skok jakościowy? To się okaże.

Sprawdź także:
Tekken 6

Tekken 6

Premiera: 27 października 2009
PS3, XBOX 360, PSP

Tekken 6 jest już szóstą częścią znanej na całym świecie bijatyki, która stawiała swe pierwsze kroki na rynku elektronicznym jeszcze w czasach konsoli PSX. Fabuła jest ko...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?