Epic Games chciałoby wskrzesić Unreala

Cliff Bleszinski główny projektant gier komputerowych w firmie Epic Games w trakcie imprezy Video Game Awards udzielił wywiadu dla serwisu Gamerlive.

@ 13.12.2011, 12:20
Bartłomiej "B92" Koczenasz
Mam na imię Bartek urodziłem się w 1992 roku, stąd mój nick B92. Chodzę do III klasy liceum ogólnokształcącego o profilu matematyczno-informatyczno-fizycznym. Interesuję się sportem, głównie piłką nożną (Chelsea Londyn) oraz grami i sprzętem komputerowym. Słucham rocka, punk i muzyki "z radia", ulubiony zespół to Linkin Park. Jeśli chodzi o filmy to oglądam wszystko co dobre, moim ulubionym filmem jest Gladiator. Wcześniej byłem redaktorem naczelnym portalu GameRAR.pl i redaktorem Tawerny Gier.
pc


Cliff Bleszinski główny projektant gier komputerowych w firmie Epic Games w trakcie imprezy Video Game Awards udzielił wywiadu dla serwisu Gamerlive.tv. I co w tym ciekawego, zapytacie? Otóż Cliff zapytany o przyszłość chyba najbardziej rozpoznawanej marki, czyli legendarnego i epickiego Unreal wyjawił, że bardzo chciałby zrobić jego remake, ale... jest to mało prawdopodobne.

"Jeśli w jakiś niewytłumaczony sposób udałoby nam się podwoić liczebność zespołu Epic i po prostu stworzyć kolejną grę, taką jak Unreal, bardzo chciałbym to zrobić. [...] Mam różne dziwne pomysły związane z ewentualnym wskrzeszeniem marki. Uważam, że niesamowitym byłoby móc wskrzesić pierwszego Nierealnego i stworzyć go w stylu FPS/RPG jak Fallout lub Skyrim, gdzie gracz musiałby się bardziej skupić na eksploracji niż akcji. Jesteśmy jednak niewolnikami sukcesów naszych obecnych marek, takich jak Gears of War czy Infinity Blade. Na szczęście jednak możemy zrobić nową serie, tak jak to robimy z Fortnite."

Jak widać, Bleszinski przyznał, że jest to mało prawdopodobne, wyjawił swoje marzenia, ale też nigdzie nie powiedział, iż jest to niemożliwe, a skoro rozważał już wskrzeszenie Nierealnego, to coś musi być na rzeczy. Choć mam co do tego małe obawy. Mimo iż jestem fanem tej serii i jestem świadom "epickości" studia Epic to jednak wolałbym zostawić w spokoju ten tytuł, a szczególnie nie przerabiać go na inny gatunek. Pomysł z FPS/RPG jest jak najbardziej interesujący, ale chyba lepiej byłoby stworzyć dla niego nową serię, niż wskrzeszać legendę i zaryzykować zniszczenie wielkiej marki. A Wy co o tym sądzicie?

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosFox46   @   13:01, 13.12.2011
Eee Unreal jako cRPG ?? Dumny nie widzę tego. Unreal II to była porażka
0 kudosdudek90r   @   19:43, 13.12.2011
To że 2 cześć była porażką to nie znaczy wcale że kolejna cześć może być do bani. Ja czekam na jakieś kolejne informacje. Fajnie było by zagrać w nowego Unreal'a Uśmiech
0 kudoskilk   @   12:42, 14.12.2011
w sumie opcja była by ciekawa Uśmiech bo 1 jest ok przynajmniej jak dla mnie Szczęśliwy
0 kudosAlexGames   @   15:12, 14.12.2011
Nie chodzi o Unreal cRPG tylko o Unreal FPS z rozwojem postaci, a to jest spora różnica Szczęśliwy
Fajnie byłoby w coś takiego pograć.
( Dlaczego nigdy nie słyszałem o Infinity Blade? Dumny )