Double Fine: 'Nie tworzymy gier na PC, bo... nam się to nie opłaca'

Kolejny producent gier wyznaje otwarcie, że nie tworzy gier na PC, ponieważ wydawcom nie przynosi to dużych zysków.

@ 29.11.2010, 10:39
Bartłomiej "B92" Koczenasz
Mam na imię Bartek urodziłem się w 1992 roku, stąd mój nick B92. Chodzę do III klasy liceum ogólnokształcącego o profilu matematyczno-informatyczno-fizycznym. Interesuję się sportem, głównie piłką nożną (Chelsea Londyn) oraz grami i sprzętem komputerowym. Słucham rocka, punk i muzyki "z radia", ulubiony zespół to Linkin Park. Jeśli chodzi o filmy to oglądam wszystko co dobre, moim ulubionym filmem jest Gladiator. Wcześniej byłem redaktorem naczelnym portalu GameRAR.pl i redaktorem Tawerny Gier.
pc, ps2, ps3, psp, xbox 360, wii

Double Fine: 'Nie tworzymy gier na PC, bo... nam się to nie opłaca'

Kolejny producent gier wyznaje otwarcie, że nie tworzy gier na PC, ponieważ wydawcom nie przynosi to dużych zysków. Tym razem słowa te padły z ust, a dokładniej z klawiatury gdyż ta informacja pojawiła się na ich stronie, przedstawiciela firmy Double Fine, która kreuje dosyć nietypowe, choć bardzo ciekawe szpile. Jedyną z nich jest wydane na blaszaki Psychonauts, poza tym firma może poszczycić się takimi tytułami jak Brutal Legend oraz nadchodzącym Costume Quest.

"Posiadamy technologię pozwalającą na stworzenie PC-towych wersji naszych gier, wciąż jednak potrzebujemy więcej pracy, aby były gotowe do sprzedaży, a to kosztuje. Póki co nasi wydawcy nie chcą tego finansować. I to nie dlatego, że nie lubią komputerów, lecz przez brak odpowiednich zysków na tej platformie. Double Fine dba o PeCetowców, chce tworzyć gry na PC i planuje w przyszłości to robić. Jeżeli kiedyś staniemy się bardzo bogaci i będziemy posiadać wystarczającą ilość pieniędzy, by opłacić produkcję naszych gier dla blaszaków, wrócimy do początku i zrobimy je sami! Czy nie byłoby to świetne?

Nieźle brzmi, ale jest to na pewno szczere? Wygląda mi to bardziej na tłumaczenie się i uciszenie fanów PieCów, którzy potępiają twórców za deweloping wyłącznie na konsole. A Wy co o tym sądzicie?

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosFox46   @   11:18, 29.11.2010
"Jeżeli kiedyś staniemy się bardzo bogaci i będziemy posiadać wystarczającą ilość pieniędzy"

Przecież on nie kieruje tych słów do Polski ale do całego świata ogólnie.
0 kudosbat2008kam   @   20:52, 29.11.2010
On chyba sam nie wie...

Co do słów tego kolesia z Double Fine - przynajmniej otwarcie powiedział, że jest to nieopłacalne, zamiast zasłaniać się niby to probelmami w programowaniu na PC czy innymi duperelami.

Double Fine co prawda nie ma w swoim dorobku gier, w które koniecznie trzeba zagrać, ale niestety, jest ktoś taki jak Rockstar i coś takiego jak Red Dead Redemption... I wiele innych firm, których gry zbierają świetne oceny - niestety, są to gry only na konsole.
0 kudosRavnarr   @   11:42, 30.11.2010
Wszystko sprowadza się z powrotem do problemu piractwa. Wiadomo, że to przez straty wywołane ich działalnością niektóre studia nie wydają na PC. Trudno, to jeden z minusów pecetów, musimy się z tym pogodzić.