Take-Two notuje spore zyski. BioShock 2 sprzedaje się poniżej oczekiwań, a kolejna edycja może trafić w ręce innego dewelopera.

Firma Take-Two, podobnie jak większość innych gigantów branży, przechodziła bardzo poważnie kryzys gospodarczy, którego zgliszcza zaczynają wreszcie wychodzić na powierzchnię.

@ 10.06.2010, 15:10
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps3, xbox 360

Take-Two notuje spore zyski. BioShock 2 sprzedaje się poniżej oczekiwań, a kolejna edycja może trafić w ręce innego dewelopera.

Firma Take-Two, podobnie jak większość innych gigantów branży, przechodziła bardzo poważnie kryzys gospodarczy, którego zgliszcza zaczynają wreszcie wychodzić na powierzchnię. Na szczęście korporacja jest na dobrej drodze by wyjść z wszelakich opresji.

Z raportu finansowego, dotyczącego drugiego kwartału bieżącego roku fiskalnego wynika, że Take-Two zanotowało obroty na poziomie $268 milionów dolarów, czyli około 54% więcej w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku. Firma zanotowała też zysk równy 16.9 miliona zielonych, natomiast w zeszłym roku miała stratę $10.4 miliona.

Za dwa najważniejsze argumenty obecnego, dobrego stanu finansowego spółki podaje się: Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City (PC i PS3) oraz Major League Baseball 2K10. Take-Two jest natomiast zawiedzione sprzedażą BioShock 2, które choć ostatecznie wykazało zarobek, znalazło mniejszą liczbę klientów niż zakładano.

Nie oznacza to na jednak, że kolejne edycje serii nie powstaną. Take-Two nadal zamierza wspierać markę, przy czym, deweloping kolejnych edycji może zostać powierzony innej firmie. Dotychczas nad dystopijną sagą pracowały Irrational Games (BioSHock) i 2K Marin (BioSHock 2), a w przyszłości podejmie się tego prawdopodobnie ktoś inny.

"Uważamy, że BioShock jest wciąż jedną z najważniejszych marek w branży. Nadal zamierzamy ją wspierać; aczkolwiek nie koniecznie w studio 2K Marin, ale niewątpliwie będziemy dalej działać. Uważamy, że marka ma jeszcze przed sobą długie życie." - powiedział Strauss Zelnick - jeden z szefów Take-Two.

"Jeśli odpowiednio podejdziemy do tematu i zapewnimy właściwą ilość innowacji, możemy zrobić sześć części, jak w przypadku Star Wars." -dodał prezydent Take-Two, niejaki Christoph Hartmann.

Na koniec, aby zaspokoić Waszą ciekawość, mamy wynik sprzedażowy BioShock 2. Gra do tej pory rozeszła się w nakładzie ponad 3 milionów egzemplarzy. Niedługo planowane są kolejne DLC, które, zapewne, przyczynią się do poprawienia tego, i tak bardzo dobrego, wyniku. W obliczu wspomnianej liczby, zastanawiam się jakie były prognozy analityków korporacji. Na jakim poziomie sprzedaży oczekiwali?

Sprawdź także:
BioShock

BioShock

Premiera: 21 sierpnia 2007
PC, PS3, XBOX 360, MOB

BioShock to duchowy spadkobierca legendarnych System Shocków - kapitalnych miksów horroru, pierwszoosobowej strzelanki i RPG, które pod wieloma względami zrewolucjonizowa...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   15:58, 10.06.2010
Miejmy nadzieję że jeżeli BioShock 3 powstanie pod okiem innego dewelopera nie będzie mu niczego brakowało w porównaniu do jedynki i dwójki
0 kudosbat2008kam   @   17:29, 10.06.2010
Eee, 3 miliony egzemplarzy to nie tak mało, niech nie narzekają. Po części wiąże się to z tym, że Biohock 2 jest słabszy od jedynki, po części z tym, że część osób mogła się od jedynki odbić. Nie każdemu musiał podchodzić ten ciężki klimat, moce, bronie, fabuła itp. Dla mnie Bioshock jednak to jedna z najlepszych gier jakie kiedykolwiek ukazały się na jakiejkolwiek platformie...
0 kudosPietek=)   @   21:38, 10.06.2010
3 miliony to faktycznie mało jak zobaczymy że takie GTA sprzedało się w nakładzie 17 milionów Niewinny . Osobiście nie posiadam Bioshocka 2 ale bardzo bym chciał zagrać Dumny .
0 kudosProDamian   @   12:55, 11.06.2010
powoli się wygrzebali z gołka! A tak poza tematem: To wczoraj minął 1 miesiąc od mojego zalogowania na MiastoGier! Przy okazji chciałbym podziękować za miłą atmosferę panującą na forum dzięki waszym opiniom!