Analitycy uważają, że z Infinity Ward może jeszcze odejść nawet 20 osób!

Activision nie ma ostatnio lekko. Od pewnego czasu gigant prowadzi całe mnóstwo procesów sądowych związanych choćby z marką Band Hero, oraz Call of Duty, a na domiar złego, twórcy tej drugiej produkcji zdecydowali się na masową emigrację.

@ 17.04.2010, 09:40
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps3, xbox 360

Analitycy uważają, że z Infinity Ward może jeszcze odejść nawet 20 osób!

Activision nie ma ostatnio lekko. Od pewnego czasu gigant prowadzi całe mnóstwo procesów sądowych związanych choćby z marką Band Hero, oraz Call of Duty, a na domiar złego, twórcy tej drugiej produkcji zdecydowali się na masową emigrację. Według analityków proces dopiero się rozpoczął i w najbliższym czasie, nawet 20 kolejnych osób może odejść z Infinity Ward. Jedną taką opinię podaje słynna wróżka branży - Michael Pachter, pracujący dla Wedbush Morgan. W treści swojego oświadczenia, tak oto widzi on całą sytuację:

"Uważamy, że ostatni spadek wartości akcji Activision związany jest z odejściami z Infinity Ward, które znacząco przyspieszyły w tym tygodniu. Sądzimy też, że w najbliższym czasie z ekipy odejdzie od 10 do 20 kolejnych pracowników."

Nie oznacza to jednak całkowitego upadku marki Call of Duty, czy też studia odpowiedzialnego za jej powstanie.

"Wedle naszej opinii, firma najprawdopodobniej zastąpi odchodzących pracowników innymi uzdolnionymi deweloperami i choć większa konkurencja może wpłynąć na sprzedaż przyszłych wersji Modern Warfare, uważamy, że firmie uda się stworzyć konkurencyjny produkt."

Z tym, że Modern Warfare 3 faktycznie będzie dobrą grą mogę się zgodzić. Ciężko mi jednak tak optymistycznie określić przyszłość Infinity Ward. Wszak obecni pracownicy muszą z jakiegoś powodu odchodzić. Jeśli warunki pracy są tak beznadziejne by przegonić weteranów, istnieje spora szansa, że zastąpienie ich wcale nie będzie takie łatwe. Przynajmniej póki sytuacja się nie wyklaruje. A na to pozostaje nam niestety tylko czekać.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosPyRsHaL   @   09:55, 17.04.2010
No i przyszła kara za chciwość! Dobrze Szczęśliwy
0 kudosFox46   @   10:07, 17.04.2010
niech odchodzą będzie święty spokój i tak każdy COD wyglądał i miał identyczną mechanikę co poprzednia cześć zygać się już chciało na oglądanie ciągle i tej samej rozgrywki :/ tylko zmiana otoczenia i misji a tak wszystko to samo :/ gdy inne gry przeganiały COD to ten po prostu stał w miejscu lub małymi kroczkami szedł do przodu tak się złożyło że MW2 zatrzymał się na roku 2008 i otrzymał solidnego kopniaka w dupsko od Bad Company 2 i prawidłowo
0 kudososkarsom   @   10:34, 17.04.2010
MW2 nie dostała "kopniaka w dupsko". Cały czas sprzedaje się świetnie i miliony osób w nią grają. Jak komuś zależy na szybkich efektownych strzelaninach na małym terenie to MW2 jest dla niego wyśmienite, a jak ktoś woli pozwiedzać okolicę Hammer'em to weźmie BC2. Ja raz gram w to, a raz w to, ale częściej w to pierwsze.
------------
Mam nadzieję że za 6 miesięcy będą w RE.
0 kudosPietek=)   @   13:50, 17.04.2010
A niech odejdą wszyscy Dumny , nie będzie już bynajmniej szumu wokół tego studia Uśmiech .
0 kudosMicMus123456789   @   16:02, 17.04.2010
Zamiast pisać ile osób jeszcze może odejść powinno być napisane ile jeszcze studio liczy osób
Dodaj Odpowiedź