Crytek zamierza przygotować darmową wersję silnika CryEngine.

W chwili obecnej najpopularniejszym silnikiem graficznym jest niewątpliwie zestaw narzędzi opracowanych przez firmę Epic Games czyli słynny Unreal Engine 3.

@ 13.04.2010, 07:50
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps3, xbox 360

Crytek zamierza przygotować darmową wersję silnika CryEngine.

W chwili obecnej najpopularniejszym silnikiem graficznym jest niewątpliwie zestaw narzędzi opracowanych przez firmę Epic Games czyli słynny Unreal Engine 3.0. Firma Crytek, twórcy takich perełek graficznych jak Far Cry, Crysis czy Crysis 2 zamierzają już wkrótce zmienić tą sytuację za sprawą całkowicie darmowej wersji własnego silnika CryEngine.

Wedle zapowiedzi deweloperów, narzędzie będzie bardzo zbliżone możliwościami do tego, co oferuje CryEngine 3.0 napędzający grę Crysis 2, a zatem znacznie doskonalsze od obecnie dostępnego CryEngine 2.

"Mamy bardzo zdolną społeczność użytkowników, moderów i twórców dodatkowej zawartości, a to jest niejednokrotnie świetny sposób na poznanie prawdziwych możliwości silnika. Choć nie robimy tego w sposób w jaki do sprawy podchodzi Epic Games oraz Unity, już wkrótce zamierzamy znacznie mocniej uderzyć w tym kierunku. Czyniliśmy to wcześniej, ale nie na taką skalę jak planujemy teraz. Chcemy stworzyć zupełnie nową, darmową platformę do tworzenia gier, idącą w parze z najnowszą wersją silnika CryEngine." - powiedział Cevat Yerli, szef studia Crytek.

Na koniec warto wspomnieć, że darmowe wersje silnika Unreal Engine oraz Unity, stworzonego przez firmę Unity zostały pobrane w ilości, odpowiednio, 50 tyś i 100 tyś w ciągu zaledwie kilku miesięcy od ich premiery. Pozostaje mieć nadzieję, że i w przypadku darmowego CryEngine będzie tak samo. Wszak dobrych gier nigdy za wiele.

Jeśli chodzi o szczegóły zestawu, jego możliwości oraz dzień premiery, wciąż czekamy na konkrety. Gdy tylko takowe się pojawią, nie omieszkamy ich opublikować na łamach naszego portalu.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosFox46   @   10:46, 13.04.2010
no no ciekawe co tym razem gracze by wykrzesali z tego silnika