Studio Gearbox mogło stworzyć grową adaptację Blade Runnera!

News z cyklu historie alternatywne. Gearbox - twórców Borderlands oraz serii Brothers in Arms dopadła chyba nostalgia, bowiem zaczęli oni snuć historie z cyklu "Co by było, gdyby.

@ 18.11.2009, 13:22
Mateusz "Tru" Prawda
pc, ps3, xbox 360

Studio Gearbox mogło stworzyć grową adaptację Blade Runnera!

News z cyklu historie alternatywne. Gearbox - twórców Borderlands oraz serii Brothers in Arms dopadła chyba nostalgia, bowiem zaczęli oni snuć historie z cyklu "Co by było, gdyby...". I nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że dotyczyły one egranizacji jednego z największych dzieł kina sci-fi - Łowcy Androidów.

Prezes studia Gearbox - Randy Pitchford, w wywiadzie dla The Official Xbox Magazine, o całej sprawie opowiada tak:

Jeden z moich współpracowników, Brian Martell, miał Blade Runnera na liście (własności intelektualnych - przyp. red.). Mocno nad tym pracowaliśmy i mogliśmy je mieć. Ale sprawa była przegrana od strony biznesowej, ponieważ musielibyśmy wydać 25 mln. dolarów. A kiedy sobie to wszystko przeliczyliśmy, wyszło, że poniesione koszta nam się nie zwrócą. - podsumowuje.

Studio Gearbox mogło stworzyć grową adaptację Blade Runnera!
Wszystkie te chwile przepadną w czasie, jak łzy w deszczu.

Przypominamy, że plany Gearbox to nie pierwsza próba konfrontacji przemysłu elektronicznej rozrywki z tym kultowym dziełem. W 1985 ukazała się zapomniana już produkcja, autorstwa Andy'ego Stodarta i Iana Fostera. Na drugie podejście do tematu zdecydowało się Westwood Studios, tworząc w 1997 rok grę, która okazała się bardzo dobrą przygodówką, trzymającą poziom filmu.

Panu Pitchfordowi gdybać nikt nie zabroni, jednak chyba nie ma czego żałować. Gry na podstawie licencji filmowych to ryzykowny biznes, a z całym szacunkiem dla developera, ale konfrontacja z legendą mogłaby się ostatecznie źle skończyć.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosCioperek   @   13:30, 18.11.2009
Chętnie bym zagrał Uśmiech Mam nadzieję że znajdą fundusze Uśmiech