Need for Speed SHIFT rozjechał się w ponad 1,4-milionowym nakładzie!

Od premiery Need for Speed SHIFT minęło już kilka tygodni - czas więc bliżej przyjrzeć się temu, jak tytuł ten poradził sobie od tego czasu na rynku.

@ 04.11.2009, 18:54
Łukasz "Lucas-AT" Matłoka
To ja
ps3, psp, xbox 360

Need for Speed SHIFT rozjechał się w ponad 1,4-milionowym nakładzie!

Od premiery Need for Speed SHIFT minęło już kilka tygodni - czas więc bliżej przyjrzeć się temu, jak tytuł ten poradził sobie od tego czasu na rynku. Oprócz całkiem pozytywnych ocen otrzymywanych w recenzjach (u nas 8.8), mamy na myśli oczywiście sprzedaż. Jako że koncern Electronic Arts, wydawca gry, jak do tej pory nie podzielił się nowinkami na ten temat, po raz kolejny powołamy się na informacje zebrane przez grupę analityczną VGChartz.

Jak wynika z przeprowadzonych przez nią badań, aktualnie półki sklepowe opuściło ponad 1,4 miliona egzemplarzy gry, wliczając w to tylko wersje konsolowe. Dane dotyczące edycji na PC niestety nie zostały ujawnione. Najchętniej kupowany jest Need for Speed SHIFT, dedykowany maszynce PlayStation 3, zakupiony przez 780 tysięcy konsumentów. 600 tysięcy sztuk poszło na Xboxa 360, zaś zaledwie 30 tysięcy sprzedano na PSP.

Czy wynik ten zadowoli wydawcę? Patrząc na fakt, iż niektóre z poprzednich odsłon znajdowały nie raz 10 milionów odbiorców, to raczej nie, aczkolwiek brama nie została jeszcze zamknięta i SHIFT będzie zapewne systematycznie zdobywał nowych klientów.


Sprawdź także:
Need for Speed: Shift

Need for Speed: Shift

Premiera: 15 września 2009
PC, PS3, PSP, XBOX 360, MOB

Need for Speed: Shift to nowe wcielenie jednej z najpopularniejszej serii gier wyścigowych. Produkcja owego tytułu została zlecona londyńskiemu studiu Slightly Mad. Wydaw...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?