Capcom – CEG Interactive Entertainment GmbH oraz grupa Cenega podpisały umowę dystrybucyjną dla państw Europy Centralnej, w tym Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

Capcom to wiodąca japońska firma, międzynarodowi twórcy i wydawcy gier komputerowych z siedzibą w Osace.

@ 01.09.2009, 10:23
pc, ps3, xbox 360, press info


Capcom to wiodąca japońska firma, międzynarodowi twórcy i wydawcy gier komputerowych z siedzibą w Osace. W portfolio firmy znajdują się najlepsze i doskonale znane marki wszystkim fanom wirtualnej rozrywki, takie jak serie Resident Evil, Street Fighter, Bionic Commando, Dead Rising czy też Lost Planet. W 2008 roku Capcom został zaliczony do 50 największych firm świata zajmujących się oprogramowaniem.

CENtral European GAmes jest liderem dystrybucyjnym ryku gier PC i konsolowych, specjalizującym się w lokalizacji, promocji, sprzedaży i dystrybucji gier na wszystkie platformy w Europie Centralnej. Cenega jest częścią międzynarodowej grupy 1C.

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z pozyskania praw dystrybucyjnych do gier Capcom. Jesteśmy przekonani, iż tak uznane tytuły, zarówno przez media jak i samych graczy, jak Street Fighter, Resident Evil, Lost Planet czy Dead Rising w połączeniu z naszym rynkowym doświadczeniem trafią do jeszcze szerszego grona odbiorców niż to miało miejsce do tej pory. - powiedział Marek Chyrzyński, Szef Zakupów Grupy Cenega i Dyrektor Generalny Cenega Poland.

Pierwszą grą wprowadzoną na rynek polski był Bionic Commando na konsole Xbox360 i Playsation3. Natomiast w najbliższych planach jest wydanie pecetowych wersji gier Bionic Commando, Street Fighter IV oraz długo oczekiwany Resident Evil 5. Ta wyjątkowa gra akcji była hitem sprzedażowym na konsolach Xbox360 i Playstation3. A zgodnie z pierwszymi zapowiedziami mediów, na komputerach osobistych Resident Evil 5 będzie jeszcze lepszy i bardziej rozbudowany w stosunku do swojego konsolowego odpowiednika. O szczegółach dotyczących wydań poszczególnych tytułów firma Cenega Poland będzie informować w kolejnych informacjach prasowych.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?