Krytycy gier muzycznych nie rozumieją ich idei.

Mimo, że gry pokroju Guitar Hero oraz Rock Band z pewnością promują szeroko pojęte rockowe oraz metalowe brzmienia, to wiele osób zajmujących się zawodowo tworzeniem muzyki, wymienione produkcje często krytykuje.

@ 31.08.2009, 20:35
Mateusz "Tru" Prawda
pc, ps2, ps3, psp, xbox, xbox 360, wii, inne

Krytycy gier muzycznych nie rozumieją ich idei.

Mimo, że gry pokroju Guitar Hero oraz Rock Band z pewnością promują szeroko pojęte rockowe oraz metalowe brzmienia, to wiele osób zajmujących się zawodowo tworzeniem muzyki, wymienione produkcje często krytykuje. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest według nich fakt, że gracze zamiast sięgnąć po prawdziwy instrument, decydują się na jego plastikowy odpowiednik.
Harmonix, zachowanie przeciwników wspomnianego gatunku gier skomentowało w ten oto sposób:

Nie rozumieją idei tych produkcji i tego na czym polega ich fenomen. - wyjaśnia John Drake, przedstawiciel developera. Według mnie, wszystko co pozwoli zainteresować dzieciaki muzyką, z wyjątkiem pirackiego pliku mp3 ściągniętego z internetu, można uznać za sukces. Jeśli zaczniemy zarabiać pieniądze dla branży fonograficznej, oraz sprawimy że muzyka stanie się dla młodych ludzi ważniejsza, będą to kolejne plusy. Oni (krytycy - przyp. red.) chyba myślą, że wolimy ludzi preferujących plastik od prawdziwych instrumentów. To nieprawda. Marzymy, żeby każde dziecko które dostanie we wrześniu Beatles: Rock Band poprosiło rodziców o prawdziwą gitarę.- dodaje.

Osobiście uważam, że należy rozdzielić świat gier muzycznych od realiów panujących w życiu. Zdolność do operowania "wiosłem" w Guitar Hero niekoniecznie przełoży się na nasze umiejętności w świecie rzeczywistym i vice versa. Być może jednak, osoby które "masterują" najtrudniejsze utwory na najwyższych poziomach trudności, powinny spróbować swoich sił w grze na prawdziwym instrumencie. A Wy co sądzicie o całej sprawie?

Sprawdź także:
Rock Band

Rock Band

Premiera: 20 listopada 2007
PS3, XBOX 360, PS2, WII

Rock Band to zręcznościowa gra muzyczna stworzona przez studio Harmonix, które wcześniej oddało w ręce graczy kilka edycji serii Guitar Hero. W przeciwieństwie do wspo...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosGirro   @   10:07, 01.09.2009
Ideą tej gry było zarobienie forsy na dobrym pomyśle, a to jest takie słodkie pieprzenie. Gość przedstawia swoją gre jako ostatni bastion propagowania muzyki wśród młodych ludzi, tak jakby trzeba było ich zmuszać do słuchania muzyki... Niewątpliwie jednak gry tego typu mogą w małym procencie odbiorców spowodować że kupią gitarę lub jakiś inny instrument żeby się rozwijać lub szpanować przed pannami. Stwierdzić terż muszę że gry Guitar Hero podobne rozwijają bardzo koordynacje, refleks i rytmike co niewątpliwie może powodować że będą łatwiej stawiały pierwsze kroki na realnych instrumentach.