Disney przejmuje Marvela!

Cztery miliardy dolarów w akcjach i gotówce - taką kwotę musiał wyłożyć gigant znany głównie z produkcji filmów rysunkowych - Walt Disney, za przejęcie Marvel Entertainment.

@ 31.08.2009, 19:26
Mateusz "Tru" Prawda
pc, ps2, ps3, psp, xbox, xbox 360, gc, wii, inne

Disney przejmuje Marvela!

Cztery miliardy dolarów w akcjach i gotówce - taką kwotę musiał wyłożyć gigant znany głównie z produkcji filmów rysunkowych - Walt Disney, za przejęcie Marvel Entertainment. Tak, chodzi o tego Marvela - tuzę branży komiksowej.

Oznacza to mniej więcej tyle, że z dniem wejścia umowy w życie, koncern wykupujący będzie mógł dowolnie przebierać w bazie około 5000 przeróżnych postaci stworzonych przez studio na przestrzeni lat, wliczając w to między innymi Wolverine'a, Spider-Mana czy też Punishera.

Dla Marvela to doskonała okazja, aby budować swoją markę, korzystając z niesamowitego zaplecza Disneya na całym świecie.
- dyrektor generalny przejętego koncernu Ike Perlmutter wydaje się być niezmartwiony całym zamieszaniem.

Czy ta sytuacja odbije się echem w świecie gier wideo? Na pewno, wszak obie firmy posiadają w swoich szeregach świetnie prosperujące oddziały, odpowiedzialne za ich tworzenie. Co zatem z licencjami Marvela, które zostały wyprzedane najróżniejszym wydawcom, od Activision począwszy, a na THQ skończywszy? Disney w tej kwestii wydaje się być bardzo cierpliwy. Przedstawiciele stwierdzają nawet, że są skłonni zaczekać, aż rzeczone umowy wygasną (w niektórych przypadkach ta data przypada na 2020 rok).

Mimo to myślę, że wszyscy zainteresowani już mogą się szykować na debiut Spider-Mana w kolejnej produkcji z serii Kingdom Hearts.

Sprawdź także:
Kingdom Hearts

Kingdom Hearts

Premiera: 20 listopada 2002
PS2

Kingdom Hearts jest grą RPG z elementami przygodowymi oraz gier zręcznościowych. Głównym bohaterem programu jest młody chłopak o imieniu Sora, który marzy o zobaczeniu in...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoskuuubbbaaa   @   22:53, 31.08.2009
o fajnie moze zrobią wiecej gier i filmów
0 kudosGirro   @   09:49, 01.09.2009
Teraz grając w kolejną część Spider-Mana pewnie będzie achivment 'Odblokuj Myszke Miki' Puszcza oko
0 kudosPietek=)   @   15:06, 01.09.2009
No ładnie się porobiło Puszcza oko

Teraz w Kingdom Hearts III będą nam pomagać postaci z Fantastycznej Czwórki Uśmiech hihi...