GC '09: Przyszłość plastikowych gitar niepewna!

Prezydent EA - imć Frank Gibeau - w wywiadzie dla GI. biz wypowiedział się o przyszłości urządzeń peryferyjnych, służących jako kontrolery do gier muzycznych.

@ 27.08.2009, 21:36
"Redmeer"
pc, ps2, ps3, xbox 360, wii


Prezydent EA - imć Frank Gibeau - w wywiadzie dla GI.biz wypowiedział się o przyszłości urządzeń peryferyjnych, służących jako kontrolery do gier muzycznych. Otóż, nieco zaskakująco, z powodu słabej sprzedaży Rock Band, przyszłość takich zabawek jest niejasna!

Nie oznacza to oczywiście, że seria Guitar Hero chyli się ku upadkowi. Po prostu rynek zaczął się wypełniać metagitarami (obrazą dla wioseł jest nazywania kawałka plastiku gitarą) i nie ma już potrzeby wydawania kolejnych. Prawdopodobnie ilość egzemplarzy z dołączonym kontrolerem zmaleje, zaś dużo więcej gier zacznie być sprzedawana bez żadnych dodatków.

Gibeau upewnia nas też w przekonaniu, iż seria finansowo ma się bardzo dobrze, zaś zamiana charakterystyki produkcji na nieco mniej plastikową nie przyniesie firmie strat, ani nie odbije się negatywnie na jakości samego softwaru. Siła Guitar Hero tkwi w olbrzymim gronie fanów, a Ci już dawno swoje plastikowe gitarki mają w domach, więc nie ma potrzeby dostarczania im kolejnych. Marketing EA wszystko dokładnie przeanalizował.

Sprawdź także:
Rock Band

Rock Band

Premiera: 20 listopada 2007
PS3, XBOX 360, PS2, WII

Rock Band to zręcznościowa gra muzyczna stworzona przez studio Harmonix, które wcześniej oddało w ręce graczy kilka edycji serii Guitar Hero. W przeciwieństwie do wspo...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):