(AKTUALIZACJA) Studio Ascaron - twórcy Sacred 2 - zamknięte!

W zeszłym miesiącu informowaliśmy Was, że studio Ascaron zapowiedziało pierwszy dodatek dla gry Sacred 2, zatytułowany Sacred 2: Ice & Blood.

@ 04.08.2009, 18:51
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps3, xbox 360

(AKTUALIZACJA) Studio Ascaron - twórcy Sacred 2 - zamknięte!

W zeszłym miesiącu informowaliśmy Was, że studio Ascaron zapowiedziało pierwszy dodatek dla gry Sacred 2, zatytułowany Sacred 2: Ice & Blood. Wszystko wskazywało na to, że deweloper ma się całkiem nieźle, a fani Sacred 2 już wkrótce otrzymają kolejne przygody swoich ulubionych bohaterów.

Niestety, Ascaron wraz z dniem 31 lipca przestał oficjalnie istnieć. Zarówno ekipa odpowiedzialna za powstanie pierwowzoru jak i tzw. Studio 2 zostały zamknięte. Oficjalne forum Sacred zawżało od głosów niezadowolenia, aczkolwiek sprawa jest już finalna i nikt nie jest w stanie jej zaradzić. Community Manager wspomnianego forum dość jasno opisał całą sytuację w swoim poście. Wynika z niego, że dodatek jest wciąż tworzony i powinien niedługo trafić do niemieckich sklepów, zarówno w wersji dla komputerów PC jak i konsolowej. Forum oraz opieka nad całą marką Sacred przejdzie natomiast w ręce firmy Koch Media.

(AKTUALIZACJA) Studio Ascaron - twórcy Sacred 2 - zamknięte!

Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć wszystkiego dobrego ekipie tworzącej niegdyś studio Ascaron. Na pewno znajdą oni dla siebie miejsce w świecie growym, oby tylko ich przyszłe projekty trzymały dotychczasowy, wysoki poziom.

AKTUALIZACJA:

Deep Silver poinformowało także, że rozszerzenie trafi na półki sklepowe w Niemczech już 28 sierpnia. Niestety, w chwili obecnej nie wiadomo, kiedy produkt wyjdzie poza granice naszych zachodnich sąsiadów. Gdy tylko coś się w tej kwestii wyjaśni, na pewno zostaniecie o tym powiadomieni.

Sprawdź także:
Sacred: Podziemia

Sacred: Podziemia

Premiera: 24 marca 2005
PC

Sacred: Underworld. Shaddar został pokonany. W ostatecznej bitwie z wrzaskiem wpadł w piekielne odmęty. Po fali eksplozji i rozbiciu wieży na kawałki, Nieśmiertelne Armi...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosPietek=)   @   21:27, 04.08.2009
Mnie ta informacja nie smuci, ale dla przemysłu gier i dla fanów to jest na pewno zła wiadomość :/
0 kudosbigboy177   @   00:07, 09.08.2009
Pewnie w jakiś sposób i tak wrócą do branży. Jedyne czego możemy się nie doczekać, to Sacred 3.