Kolejna gra z serii Onimusha na horyzoncie?!

W zeszłym tygodniu Capcom stworzył prostą stronę, pełniącą rolę swego rodzaju teasera, odnoszącego się zapewne do nieujawnionej wciąż produkcji, nad którą twórcy mają zamiar skupić się w przyszłości, bądź pracują już teraz.

@ 01.07.2009, 21:34

Kolejna gra z serii Onimusha na horyzoncie?!

W zeszłym tygodniu Capcom stworzył prostą stronę, pełniącą rolę swego rodzaju teasera, odnoszącego się zapewne do nieujawnionej wciąż produkcji, nad którą twórcy mają zamiar skupić się w przyszłości, bądź pracują już teraz. Wówczas zaprezentowano nam ledwie jeden, niewiele znaczący numer - 1560. Jako że ciężko było właściwie wywnioskować cokolwiek po tych czterech cyferkach, tematu generalnie nie poruszano szerzej w mediach. W dniu dzisiejszym sytuacja przybrała nieco inny obrót, a wszystko to za sprawą dodania następnych, jak się teraz okazuje, dat, wyświetlanych kolejno we wspomnianym miejscu. Uwagę przykuwa przede wszystkim fakt, że trzy pierwsze, to jest 1560, 1573 i 1582 są przekreślone, zaś ostatnia - 1600 - świeci dumnie, zapełniając pierwszy plan. Przypadek? W żadnym wypadku. Dość powiedzieć, że akcja trzech kolejno produkowanych odsłon serii Onimusha rozgrywała się właśnie w wymienionych powyżej latach. Stąd zapewne przekreślenie, sugerujące czas przeszły, w porównaniu do ostatniego roku wieku XVI, kiedy to...No właśnie, początek weźmie nowa część cyklu? Z logicznego punktu widzenia wskazuje na to właściwie wszystko, jednakże z ostatecznym osądem należy wstrzymać się do oficjalnego potwierdzenia domniemanego stanu rzeczy przez stronę zainteresowaną, jaką jest w tej sprawie Capcom.

A teraz ciekawostka - wśród uwzględnionych dat nie zauważamy jednej, z całą pewnością równie istotnej dla całej tej zagadkowej historii. Chodzi tu mianowicie o rok 1597, czyli czas umiejscowienia akcji Onimusha: Dawn of Dreams. Skąd to pominięcie? Tego dowiemy się zapewne również wtedy, kiedy Capcom zdecyduje się odsłonić karty. Niestety, najpewniej prędko do tego nie dojdzie, bowiem nie uwzględniono żadnego odliczania przy wyświetlanych na sajcie datach. Trzymamy rękę na pulsie.

Sprawdź także:
Onimusha: Dawn of Dreams

Onimusha: Dawn of Dreams

Premiera: 17 marca 2006
PS2

Onimusha: Dawn of Dreams jest czwartą z kolei częścią serii Onimusha. Program charakteryzuje się wieloma ciekawymi, wcześniej niedostępnymi rozwiązaniami, lecz wciąż nal...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?