Hitler nie pojawi się w najnowszym Wolfensteinie

Jeżeli mieliście okazję na dłużej przysiąść się do pierwszej odsłony słynnego cyklu Wolfenstein, czyli niezapomnianego i absolutnie wiecznie popularnego Wolfenstein 3D, to z całą pewnością doskonale pamiętacie satysfakcję, płynącą z pokonania jednego z głównych bossów w grze, czyli mechanicznego Hitlera.

@ 19.06.2009, 10:45
pc, ps3, xbox 360


Jeżeli mieliście okazję na dłużej przysiąść się do pierwszej odsłony słynnego cyklu Wolfenstein, czyli niezapomnianego i absolutnie wiecznie popularnego Wolfenstein 3D, to z całą pewnością doskonale pamiętacie satysfakcję, płynącą z pokonania jednego z głównych bossów w grze, czyli mechanicznego Hitlera. Niestety, jak wynika z wypowiedzi Petera Sokala z id Software, nie dane nam będzie ujrzeć pana z wąsem ponownie, przy okazji wyznaczonej na tegoroczne lato premiery najnowszej części serii, Wolfenstein. I o ile jest to wiadomość dla fanów strzelania do podobizn zbrodniarzy na pewno smutna, o tyle zdaje się, że w wytłumaczeniu przedstawiciela wspomnianej firmy daje się odnaleźć trochę logiki.

Nie, w tej grze nie będzie Hitlera. Kochamy postać "Mecha Hitlera". Rzecz jasna jest on jednym z klasycznych złych w grach video. Szeroko znany jest moment w Wolf 3D, kiedy nareszcie się go zabija, jednakże tym razem rozgrywka toczy się po wydarzeniach z Return to Castle Wolfenstein. - oznajmił Sokal.

Hitler nie pojawi się w najnowszym Wolfensteinie

A gwoli ścisłości dla ludzi nieobeznanych z tematem - Return to Castle Wolfenstein rozgrywało się po historii z Wolfa 3D. No i co z tego? Chrzanić logikę, przecież nie o to w tej serii chodziło! No właśnie - czas przeszły. Teraz, jak się zdaje, wszystko zaczyna iść w nieco innym kierunku.

Chcieliśmy poszerzyć tę historię, zrobić ją znacznie bardziej złożoną. Dla wydarzeń, które chcieliśmy opowiedzieć tym razem, po prostu nie pasowało, aby umieścić w grze Hitlera i Mecha Hitlera. - dodał.

Przekonani? No jasne, że nie. Chcemy Hitlera, nieważne jak bardzo chcecie urozmaicić swoją opowieść. I kropka. No popatrzcie tylko na niego poniżej - aż chce się strzelać!

Hitler nie pojawi się w najnowszym Wolfensteinie

Sprawdź także:
Wolfenstein

Wolfenstein

Premiera: 18 sierpnia 2009
PC, PS3, XBOX 360

Wolfenstein jest kontynuacją przygód Williama "B.J." Blazkowicza, znanego przede wszystkim dwóch tytułów: Wolfenstein 3D (uważanego za pierwszego FPS-a w całej historii g...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKamillo18   @   13:11, 19.06.2009
Nie jest to jednak dla mnie jakimś szczególnym zaskoczeniem bo w grze pewnie złem będą liczne stworki i faszyści. Jednak jest jedna gra w ktorej mogl pojawić się Hitler - BloodRayne Szczęśliwy Odciac mu reke czy noge za to ile zla wyrzadzil byloby nie lada przezyciem.
0 kudoskedar19   @   16:49, 19.06.2009
Wolfenstein bez Hitlera to ja nie wiem
0 kudosZ_o_m_o   @   15:15, 20.06.2009
Cytat: kedar19
Wolfenstein bez Hitlera to ja nie wiem



Tylko w Wolfie 3D był Hitler ! którego nie można było zabić .
No wiec nie wiem do czego ten komentarz