Crysis 2 na PS3 i X360 tak dobry jak na PC?

O tym, że ujawniony podczas targów E3 2009 Crysis 2 powali swoją jakością na kolana niejedną osobę, chyba nikt nie ma wątpliwości.

@ 15.06.2009, 18:11
Łukasz "Lucas-AT" Matłoka
To ja
pc, ps3, xbox 360


O tym, że ujawniony podczas targów E3 2009 Crysis 2 powali swoją jakością na kolana niejedną osobę, chyba nikt nie ma wątpliwości. Dużą niespodzianką okazała się również informacja, iż druga część pojawi się nie tylko na komputery osobiste, ale także na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3. W sieci od razu rozpoczęły się dyskusje oraz spekulacje na temat tego czy konsolowa wersja nie będzie znacząco odbiegać od edycji przygotowanej z myślą o PC. W końcu kontynuacja z pewnością podniesie poprzeczkę jeszcze wyżej od poprzednika, który i tak do dziś robi ogromne wrażenie.

Głosu w tej kwestii, by rozwiać wątpliwości, udzielił sam Cevat Yerli, dyrektor niemieckiego studia Crytek, pracującego nad Crysis 2. Mianowicie twierdzi on, że gra korzystać ma z pełni możliwości tych maszynek, tak aby nie pojawiły się żadne poważne różnice względem wersji na blaszaki.

"Trzy lata temu zaczęliśmy badać konsole obecnej generacji, odkrywać co możemy zrobić, żeby nie było kompromisów i cięć na PS3 i Xbox 360. Niedawny przełom pozwolił nam na kolejny krok, dzięki czemu obejdzie się bez kompromisów. Chcemy być pewni, że gdy Crysis 2 wyjdzie na PC, to będzie wyglądał lepiej niż pierwsza część. Kiedy wydamy Crysis 2 na Xboksa 360, to z naszej perspektywy upewnimy się, że to najlepsza gra, jaką można na ten sprzęt zrobić i że będzie najlepsza ze wszystkich. To samo tyczy się PS3." - oznajmił Cevat Yerli.

Mocne słowa, trzeba przyznać. Czy jednak okażą się prawdą i konsole zdołają udźwignąć tak zaawansowany technicznie tytuł? O tym przekonamy się, gdy gra zadebiutuje na rynku, póki co niestety data premiery jest nieznana.

Sprawdź także:
Crysis 2

Crysis 2

Premiera: 22 marca 2011
PC, PS3, XBOX 360

Drugi, a zarazem pierwszy. Taki właśnie jest Crysis 2. Developer postawił przed sobą ambitne zadanie. W pierwowzorze podziwiać mogliśmy tropikalną dżunglę prezentowaną pr...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosludwikluk181991   @   17:58, 16.06.2009
Jak dla mnie najważniejsze zeby Crysis wyszedł na blaszaki.
0 kudosRaulFR   @   18:44, 16.06.2009
tak to już jest że gra lepiej wychodzi na PC a raz lepiej na konsolach. ja jestem zagorzałym fanem playstation i mnie gry na PC nie krecą z powodów technicznych a jeśli jakaś gra która do pewnego czasu była tylko na PC wyjdzie na PS3 to warto się zastanowić nad zakupem. może tak zrobię.