E3 '09: Zobacz jak prezentuje się Saboteur - rozgrywka prosto z Los Angeles!

Umiejscowione w czasach niemieckiej okupacji terenów francuskich w trakcie II Wojny Światowej Saboteur, to kolejne dzieło studia Pandemic, znanego graczom chociażby za sprawą stworzenia Full Spectrum Warrior.

@ 06.06.2009, 21:03
pc, ps3, xbox 360

E3 '09: Zobacz jak prezentuje się Saboteur - rozgrywka prosto z Los Angeles!

Umiejscowione w czasach niemieckiej okupacji terenów francuskich w trakcie II Wojny Światowej Saboteur, to kolejne dzieło studia Pandemic, znanego graczom chociażby za sprawą stworzenia Full Spectrum Warrior. Obcując z produkcją przyjdzie nam się wcielić w rolę Seana - Irlandczyka, który rozpoczyna partyzancką działalność na terytorium Paryża, powodowaną śmiercią zadaną swoim pobratymcom przez Hitlerowców. Gra reprezentuje rzecz jasna gatunek akcji, gdzie nie zabraknie zarówno częstego strzelania do przeciwników, jak i bardziej subtelnych rozwiązań, polegających na działaniu w ukryciu, sabotowaniu pracy wroga czy infiltrowaniu jego szeregów. Znając umiejętności zespołu deweloperskiego można ze spokojem stwierdzić, że jeżeli opis ten dałoby się w istocie przelać na potrzeby właściwego programu, moglibyśmy otrzymać niemały hit. Ano właśnie, jakże to wygląda w praktyce?

E3 '09: Zobacz jak prezentuje się Saboteur - rozgrywka prosto z Los Angeles!

Pierwszym co rzuca się w oczy na zaprezentowanym poniżej materiale filmowym, to bardzo ponura, odpowiednio wprowadzająca w klimat obecności wojsk nazistowskich na Zachodzie wizualizacja tytułu, podchodząca nawet w niektórych ujęciach pod lekką kreskę komiksową. Świat wydaje się szary, nieco podłamujący na duchu, dopełnieniem czego są choćby majaczące co chwilę czerwone błyskawice na tle krajobrazu. Ponadto, po wejściu Irlandczyka na dach jednego z budynków od razu da się dojść do wniosku, że gabaryty terytorium ujętego w grze są naprawdę sporych rozmiarów - widzimy gęstą sieć ulic, dachy domów i innych obiektów, a nawet majaczącą gdzieś w oddali Wieżę Eiffela. Gameplay przedstawia urywek misji, gdzie główny bohater niczym Agent 47 z Hitmana pozbywa się jednego z żołnierzy niemieckich, następnie zaś przywdziewa jego mundur i niepostrzeżenie przekrada się wewnątrz struktur wojskowych wroga, by w efekcie podłożyć materiały wybuchowe we wcześniej upatrzone miejsce. Gdy akcja terrorystyczna kończy się sukcesem dochodzi do walki, którą obejrzycie już sobie samodzielnie. Zachęcamy do tego.


Sprawdź także:
The Saboteur

The Saboteur

Premiera: 04 grudnia 2009
PC, PS3, XBOX 360

Saboteur to kolejny tytuł ze stajni Pandemic Studios, znanej m.in. z serii Mercenaries, Full Spectrum Warrior czy Destroy All Humans!. Gracz wciela się w Irlandczyka o im...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?