30 milionów sprzedanych Xboksów 360!

Organizacja VG Chartz, zajmująca się badaniem oraz analizą rynku elektronicznej rozrywki na całym świecie podaje, że konsola Xbox 360 do chwili obecnej zdołała sprzedać się w ilości 30 milionów egzemplarzy.

@ 05.05.2009, 10:54
Łukasz "Lucas-AT" Matłoka
To ja
xbox 360


Organizacja VG Chartz, zajmująca się badaniem oraz analizą rynku elektronicznej rozrywki na całym świecie podaje, że konsola Xbox 360 do chwili obecnej zdołała sprzedać się w ilości 30 milionów egzemplarzy. Platforma giganta z Redmond osiągnęła taki wynik przez prawie 3,5 lata obecności na półkach sklepowych. Przypominam, iż premiera urządzenia odbyła się w listopadzie 2005 roku na terenie Ameryki Północnej, a miesiąc później sprzęt zawędrował na Stary Kontynent oraz do Kraju Kwitnącej Wiśni.

Największy sukces Xbox 360 bez wątpienia zaliczył na rynku Ameryki Północnej, gdzie zdołał znaleźć aż 17 milionów nabywców - najsłabiej radził sobie, co powszechnie wiadomo, w Japonii. Japończycy, pomimo chwilowych skoków popularności, wciąż nie mogą przekonać się do maszynki Microsoft'u. Jeden milion opchniętych sztuk w tym regionie wypada miernie w porównaniu z konkurencją. Jeżeli już jesteśmy przy innych konsolach to jak wypada przy nich Xbox 360? Największy rywal czyli PlayStation 3 jak do tej pory sprzedał się w ilości prawie 22 milionów jednostek, Wii natomiast miażdży oponentów liczbą 49 milionów zdobytych użytkowników.

Pozostaje Nam jedynie pogratulować amerykańskiemu koncernowi sukcesu i życzyć aby fabryki nie nadążały z produkcją. Miejmy nadzieje, że następne obniżki ceny pojawią się jak najszybciej, by się ku temu przyczynić w znacznym stopniiu.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?