Far Cry 5 (PC)

ObserwujMam (29)Gram (9)Ukończone (14)Kupię (17)

Recenzja gracza - Far Cry 5 (PC)


bartoszkopikowski@wp.pl @ 20:21 23.04.2018
Bartek "bartoszkopikowski@wp.pl" Kopikowski
Oczywiście mam wiele innych zainteresowań przed grami, ale też bardzo lubię pograć w jakieś ciekawe gry fabularnie :) Mam też sporo gier do sprzedania jakby ktoś był zainteresowany :) W zasadzie te które mam w swoim koncie podane to większość mógłbym już odsprzedać komuś

Rzadko coś naskrobię, nie umiem układać ładnych recenzji, ale to co moje oczy i uszy zobaczyły/usłyszały, wymaga żeby przestrzec przed tą grą ;) zachęcony taką tematyką kupiłem oczywiście, zamiast poczekać na sensowniejszą cenę...no to jedziemyBędę musiał trochę pospojlerować więc spojlery zaznaczę na czerwono.

Co w grach dla wielu się liczy?  Fabuła, a co o fabule w far cry 5 można napisać na szybko? Że jest to co najwyżej fabułka, durniejszych postaci nie mogli chyba napisać, tak naprawdę nie wiadomo o nich nic poza taką ilością danych że jeden to zapatrzony w brata i bardzo do niego podobny z wyglądu narcyz, tylko tyle, i może trochę sadysta, drugi to były żołnierz też sadysta psychopata (żaden religijny) czysty psychopata po prostu, i narkomanka..i tyle.. i tyle wiemy o postaciach w grze klasy AAA

Niby gra o jakimś kulcie, ale takie farmazony które oni ciągle opowiadają..żadnych konkretów, żadnego fundamentu wiary, opierają swoje wierzenia na "bo ojciec tak mówi" i nadejdzie koniec.. swoją drogą ten koniec wyglądał jak wybuch bomby atomowej a nie armagedon, chociaż nie wiem jak armagedon będzie wyglądał..

Naprawdę, czytałem to co oni mówili, niby tłumaczyli głównej postaci dlaczego oni maja rację, ale to było tak ogólne, że nie dziwie się że musieli siłą ludzi zmuszać do swojej wiary.. otoczka, jakby zrobić ją porządnie, porządni fanatycy, konkretne wierzenia na podstawie których działają, co ich do czegoś skłania, porządnie ropzisane postacie, mogłoby być bardzo interesująco..a tutaj jest NUDNO.

Kiedy główny"ojciec" opowiada o narodzinach dziecka, to było ciekawe, ale i tak ogólne, i nie wiadomo do końca co, dlaczego, jak, po co i z czym. To jeden tekst w grze, w którym zrobiło mi się nieprzyjemnie jak sobie wyobraziłem jak to mogło wyglądać. Chociaż nie sprawiło żebym znienawidził głównego antagonistę, widać że to zwyczajny chory psychicznie gość, a nie jakiś religijny guru, chociaż to akurat idzie bardzo blisko czasem w parze, granica jest bardzo wątła w niektórych przypadkach. Chociaż nawet przywódcy sekt mają jakieś konkretne wierzenia, wierzę w to bo..to i to i to..a tutaj tylko powtarzają będzie koniec bo... tak, bo będzie koniec..i powtarzają to w kółko, plus jakieś banalne teksty z których nic nie wynika, że inni są słabi, są grzeszni, a tak w ogóle to będzie koniec :)

No dobrze, wiadomo co myślę o fabule, nie ma jej, już Primal który też objechałem był chyba lepszy, chociaż nie..gorszy.Ale nie wiele ;)

Jeśli chodzi o mechanikę, bardzo fajnie tutaj to wszystko wygląda, gra płynnie działa, nie rzuciły mi się jakieś błędy przez które nie mogłem skończyć misji itp. Misji jest od groma, dlatego usiądę jeszcze i dokończę te kilka które jeszcze na mapie zostały do ukończenia..

Dźwięk, świetny, muzyka bardzo fajna, z miłą chęcią słuchałem sobie tych religijnych pieśni, ale jest ich chyba malutko bo zapamiętałem ze dwie może, ale złapałem się na tym że je sobie później nuciłem, chociaż i stacje radiowe też w porządku

Jeśli chodzi o grafikę, to tutaj nie narzekam, gra wygląda pięknie. Stany są naprawdę fajne, fajny Amerykański klimat czuć w grze , tej wiejskiej Ameryki.

Ale to za mało żeby się zachwycać, zachęciła mnie do kupna właśnie taka tematyka, niestety poziom słabiutki. Na szczęście kręcą się ludzie "normalni" dla których możemy wykonywać jakieś misje, widzimy jak sobie żyją w tym otoczeniu nieprzyjaznym, chociaż były misje, misja poboczna dla Polskobrzmiącego nazwiska, beznadziejna misja z rozjeżdżaniem zwierząt..serio? To już wolę tych religijnych nadgorliwców, bo oni jeszcze mówili o pokoju,(jak do niego dążyli to już inna kwestia, byli tak po prostu pokazani, że zmuszali przemocą do wszystkiego i ludzie się ich bali zwyczajnie) a Ci niby normalni, rozjeżdżają zwierzęta bo mięso jest lepsze?? Albo jak uczcili wyzwolenie jednego regionu to się pochlali że spali potem ze świniami? To kto tu jest ten dobry? ;)

Ponarzekałem, ale chyba się grze należy z mojego pkt. widzenia, bardzo ciekawy temat niestety słabo to wyszło, ale jeśli nie patrzycie na fabułę i jest dla was ważna grafika, piękna grafika, mnóstwo zadań do wykonywania, nie da się tam nudzić, to spokojnie można kupować, a przy okazji poznać tą historyjkę...z beznadziejnym końcem (3 min Fallouta) ;)

 

W ocenach są akurat rzeczy za które grze się należą takie oceny, a mogłaby być jeszcze fabuła


oceny graczy
Genialna Grafika:
5
Świetny Dźwięk:
5-
Świetna Grywalność:
5
Werdykt - Dobra gra!
Screeny z Far Cry 5 (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?