Lost: Zagubieni (XBOX 360)

ObserwujMam (7)Gram (1)Ukończone (1)Kupię (2)

Recenzja gry Lost: Zagubieni (XBOX 360)


@ 29.03.2008, 00:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Fanów serialu LOST są na świecie miliony i każdy z nich chciałby wreszcie poznać tajemnice skrywane przez wyspę oraz pasażerów lotu Oceanic 815. Jeśli należysz do wspomnianego grona, już wkrótce będziesz miał prawdopodobnie szansę poznania kilku dodatkowych, skrywanych wątków, które tak naprawdę nigdy nie zostały wyjaśnione.

Fanów serialu LOST są na świecie miliony i każdy z nich chciałby wreszcie poznać tajemnice skrywane przez wyspę oraz pasażerów lotu Oceanic 815. Jeśli należysz do wspomnianego grona, już wkrótce będziesz miał prawdopodobnie szansę poznania kilku dodatkowych, skrywanych wątków, które tak naprawdę nigdy nie zostały wyjaśnione. Na rynku całkiem niedawno zadebiutowała bowiem gra LOST: The Video Game – przygodówka dedykowana przede wszystkim dla maniaków serialu. Osoby, które nie przepadają za telewizyjnymi perypetiami rozbitków nie znajdą w grze tego, czego szukają. Fabuła będzie pełna enigmatycznych tekstów oraz nieukończonych wypowiedzi, a sama grywalność i zastosowane rozwiązania niestety nie są idealne!

Wątek gry podzielony został na 7 epizodów, które przypominają kolejne części serialu telewizyjnego. Głównym bohaterem jest wcześniej nie przedstawiony pasażer lotu 815 o imieniu Elliott. Podczas katastrofy lotniczej traci on niestety pamięć, a zadaniem gracza będzie jej odzyskanie. Podczas przechodzenia kolejnych etapów rozgrywki, badamy wyspę, poszukujemy przydatnych przedmiotów i robimy zdjęcia. Dzięki aparatowi fotograficznemu przywracamy naszemu herosowi kolejne fragmenty jego utraconej pamięci i dowiadujemy się jaki ma związek z pozostałymi mieszkańcami wyspy. Sam proces odzyskiwania wspomnień wygląda tak, że na ekranie mamy przebłyski niepełnej fotografii, którą następnie musimy uchwycić aparatem. Jeśli się to uda, strzępki układają się w jedną logiczną całość, a my poznajemy kolejne niuanse historii.

LOST: The Video Game to przygodowa gra akcji, przy czym warto wspomnieć, że rozgrywka nastawiona jest głównie na elementy przygodowe. Elliott spaceruje po wyspie, odwiedza jaskinie i zbiera przydatne informacje. W trakcie zabawy, parę razy mamy co prawda okazję zrobić coś bardziej szalonego, kończy się jednak na kilku strzałach z pistoletu i sekwencjach pogoni, w których biegniemy do przodu, przeskakując ponad i przechodząc pod kłodami drewna. Sekwencje zręcznościowe nie są szczególnie dopracowane, a co za tym idzie powodują sporo frustracji. Sterowanie nie zostało stworzone do tego typu rozgrywki, a więc fragmenty te trzeba wielokrotnie powtarzać.

Lost: Zagubieni (XBOX 360)

Wśród elementów przygodowych, mi osobiście najbardziej spodobały się wędrówki we wnętrzach jaskiń. Każda z nich jest niezwykle fascynująca za sprawą gry światła i cieni oraz ciągle kończących się zapasów pochodni. Nasz bohater nie trzymając w ręce jakiegoś źródła światła bardzo szybko umiera, z bliżej niesprecyzowanego powodu. Być może po prostu boi się ciemności i jest to strach na tyle silny, że powoduje zawał serca, niestety tego nie udało mi się już dowiedzieć (koleś jest cykor i tyle). Wystarczy, że będziecie pamiętać o ciągłym wymienianiu niesionej w ręce pochodni lub lampionu, a wyjdziecie z ciemności w jednym kawałku. Zadanie to z pozoru banalne, nie jest wcale takie proste, pochodnie gasną bowiem nie tylko z powodu zużycia, lecz również podmuchów wiatru oraz chlapiącej wody. Spacery we wnętrzach jaskiń charakteryzują się klimatem przypominającym survival horrory i właśnie dlatego stały się moimi ulubieńcami.


Screeny z Lost: Zagubieni (XBOX 360)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?