The Simpsons Game (XBOX 360)

ObserwujMam (8)Gram (2)Ukończone (2)Kupię (3)

Recenzja gry The Simpsons Game (XBOX 360)


@ 20.12.2007, 00:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Kiedy mamy do czynienia z grą zrealizowaną w postaci kreskówki bez wątpienia do głowy przychodzi myśl, że jest ona dedykowana najmłodszym graczom. Oczywiście w większości przypadków sytuacja ta będzie jak najbardziej prawdziwa, od każdej reguły są jednak odstępstwa i takim właśnie wyjątkiem jest najnowszy projekt studia EA Redwood Shores, zatytułowany The Simpsons Game! Jak sama nazwa wskazuje, The Simpsons Game jest grą nawiązującą do słynnego na całym świecie kreskówkowego serialu telewizyjnego.

Kiedy mamy do czynienia z grą zrealizowaną w postaci kreskówki bez wątpienia do głowy przychodzi myśl, że jest ona dedykowana najmłodszym graczom. Oczywiście w większości przypadków sytuacja ta będzie jak najbardziej prawdziwa, od każdej reguły są jednak odstępstwa i takim właśnie wyjątkiem jest najnowszy projekt studia EA Redwood Shores, zatytułowany The Simpsons Game!

Jak sama nazwa wskazuje, The Simpsons Game jest grą nawiązującą do słynnego na całym świecie kreskówkowego serialu telewizyjnego. Deweloper nie stworzył jednak kolejnej, zwykłej platformówki dla dzieciaków, lecz swego rodzaju parodię znanych i lubianych serii wydawniczych, takich jak GTA, Medal of Honor czy też Sonic. W trakcie rozgrywki wielokrotnie mamy do czynienia z satyrycznymi obrazami oraz docinkami, z których najbardziej rozwalił mnie tekst nawiązujący do filmu Spider-Man – „With great hunger comes great responsibility”. Nie ma sensu abym go tłumaczył, gdyż straci swoją zabawność, osoby które oglądały angielską wersję przygód Petera Parkera powinny jednak wiedzieć o co biega!

Głównymi bohaterami The Simpsons Game są postaci znane z kreskówek. W pierwszym z kilkunastu poziomów kontrolujemy tylko i wyłącznie głowę rodziny. Homer ma wspaniały sen, w którym ugania się za różnego rodzaju słodyczami. Niestety w punkcie kulminacyjnym całej akcji budzi się i nie może zakończyć swojej rajskiej uczty. W tym właśnie momencie do zabawy wkracza syn – Bart, a w późniejszych misjach mamy także możliwość przejęcia władzy nad pozostałymi członkami rodzinki Simpsonów czyli Lisą, Marge oraz Maggie.

The Simpsons Game (XBOX 360)

Każdy z herosów posiada odmienne umiejętności, których wykorzystywanie stanowi klucz do sukcesu. Epizody polegają na przemieszczaniu się jednego punktu do drugiego i rozwiązywaniu serii zagadek logicznych, do których wspomniane zdolności są niezbędne. Dla przykładu, Bart po zamianie w Bart-mana jest w stanie wspinać się na wysokie budynki, lotem ślizgowym pokonywać spore odległości i strzelać z procy do przeciwników. Jego ojciec dewastuje otoczenie po transformacji w wielką, toczącą się kulę, a jego beknięcie robi więcej zniszczeń niż ziew smoka. Lisa potrafi ogłuszyć przeciwników grą na saksofonie, natomiast mała Maggie wejdzie w każdą, nawet najmniejszą dziurę. Wszystkie umiejętności bohaterów świetnie się uzupełniają, a potrzeba kontrolowania przynajmniej dwójki z nich nadaje zabawie świeżości i unikatowości! Kolejne epizody wchodzące w skład wątku fabularnego są bardzo zróżnicowane i oferują wiele przyjemności!

Świat w grze składa się z kilku odmiennych lokacji, wśród których nie zabrakło oczywiście najważniejszego dla całej familii, ich rodzinnego miasta Springfield. Deweloper odwzorował bardzo dobrze ulice mieściny, a co za tym idzie gracze zorientowani w telewizyjnej serii nie powinni mieć problemów z odnalezieniem ulubionych miejsc kreskówkowych bohaterów. Wędrując ulicami Springfield możemy zaglądnąć do wielu budynków i pojeździć transportem publicznym, szkoda jednak, że autorzy nie zdecydowali się na wprowadzenie do swojego projektu dowolnego śmigania samochodami. Przyjemnie byłoby zasiąść za kierownicą jakiegoś auta i pojeździć nim wąskimi uliczkami mieściny. Prócz opisanego powyżej Springfield, gra pozwala także na zabawę w kilku innych miejscach, myślę jednak, że nie będę zdradzał Wam szczegółów bowiem zaskoczenie i przyjemność jest większa jeśli odkryjecie je na własną rękę!


Screeny z The Simpsons Game (XBOX 360)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?