Assassin's Creed (XBOX 360)

ObserwujMam (134)Gram (54)Ukończone (73)Kupię (20)

Assassin's Creed (XBOX 360) - recenzja gry


@ 10.12.2007, 00:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!Altair jest niezwykle zręcznym człowiekiem i potrafi szybko ukryć się przed ścigającymi go strażnikami. Co jakiś czas, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest jednak zatrzymanie się, wyciągnięcie oręża i stanięcie do walki. W tym momencie mamy do wyboru kilka różnych typów broni. Na pierwszym miejscu jest miecz, przy pomocy którego możemy wyeliminować nawet znacznie liczebniejszą grupę oszołomów. Walka nie polega jednak na typowym siekaniu w przyciski pada, lecz właściwym wymierzaniu każdego ciosu. Początkowo Altair nie jest zbyt dobrym szermierzem, z czasem nabywa jednak wiele przydatnych umiejętności, a wśród nich, niezastąpiony podczas walki – kontratak. Wystarczy, że będziemy stać w miejscu i w chwili, w której przeciwnik zacznie wyprowadzać cios zablokujemy go, wciskając w tej samej sekundzie przycisk ataku. Altair zacznie wywijać kolesiem na wszystkie możliwe strony, realizując wiele bardzo efektownie wyglądających ataków. Obserwowanie naszego asasyna w akcji to prawdziwa gratka i nigdy się nie nudzi!

Prócz wspomnianego przed chwilą miecza, do naszej dyspozycji oddane zostały także inne przydatne graty, takie jak ostrze schowane w miejscu palca u ręki, mały miecz, lub sztylety do rzucania. Pierwsza z wymienionych broni jest niezbędna kiedy chcemy kogoś powalić bez wzbudzania uwagi strażników, druga przydaje się podczas walki z małą grupą oponentów, trzecia natomiast jest niezastąpiona w starciach na odległość. Wędrując dachami budynków niejednokrotnie jesteśmy zmuszeni do wykorzystywania sztyletów, bowiem tylko one są skuteczną bronią w przypadku większej grupy, maszerujących blisko siebie przeciwników. Nie łatwo jest wejść na dach, na którym znajduje się ekipa oszołomów, którzy natychmiast po zauważeniu naszej osoby wyciągają łuk lub miecz i zaczynają wymachiwać nim na wszystkie strony, zrzucając nas tym samym w dół, powodując spore straty, a w wielu przypadkach nawet śmierć.

Assassin's Creed (XBOX 360)

Choć Altair potrafi poradzić sobie ze sporych rozmiarów grupą żołnierzy wroga, nie jest on jednak nieśmiertelny, a co za tym idzie bardzo często jesteśmy zmuszeni do ucieczki. W takiej sytuacji najlepiej jest się kierować w stronę wozów z sianem, lub też kop z siana, w których możemy się schować i przeczekać najgorętsze momenty. Ucieczka przed ścigającymi przeciwnikami jest jednym z najbardziej emocjonujących momentów rozgrywki. Altair jest bowiem w stanie skakać z budynku na budynek, biegać po pojedynczych palach, wspinać się wykorzystując kraty w oknach lub też występy w murach, przeskakiwać pomiędzy straganami, odpychać przechodniów itd. Pościgi są zrealizowane wspaniale i idealnie podnoszą poziom adrenaliny w krwi gracza!

Przyjemność z biegania po mieście jest znacznie większa, jeśli weźmiemy pod uwagę niezwykle proste i intuicyjne sterowanie wprowadzone do Assassin’s Creed. W zasadzie wszystkie czynności realizujemy przy pomocy kilku przycisków i nie musimy skakać z jednego butonu na drugi aby skutecznie uciekać przed goniącymi nas żołnierzami. Wystarczy w odpowiedni sposób postrzegać środowisko i kierować Altaira we właściwe miejsca w terenie. Sterowanie jest bez wątpienia zadziwiająco proste i pozwala w pełni skupić się na rozgrywce, bez potrzeby pamiętania dziesiątek przycisków.


Screeny z Assassin's Creed (XBOX 360)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?