Gears of War (XBOX 360)

ObserwujMam (129)Gram (26)Ukończone (59)Kupię (7)

Gears of War (XBOX 360) - recenzja gry


@ 02.06.2007, 00:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Epic Games to studio, które już od dobrych kilkunastu lat produkuje silniki graficzne oraz gry pochłaniające wolny czas setek tysięcy graczy na całym świecie. Pierwotnie firma zajmowała się jedynie programami przeznaczonymi dla komputerów klasy PC, a całkiem niedawno miała swój debiut na rynku konsolowym.

Epic Games to studio, które już od dobrych kilkunastu lat produkuje silniki graficzne oraz gry pochłaniające wolny czas setek tysięcy graczy na całym świecie. Pierwotnie firma zajmowała się jedynie programami przeznaczonymi dla komputerów klasy PC, a całkiem niedawno miała swój debiut na rynku konsolowym. Przy współpracy z korporacją Microsoft, Epic Games dostarczył wszystkim posiadaczom konsoli Xbox 360 pierwszą prawdziwą grę następnej generacji – Gears of War.

Gears of War to bardzo dynamiczna strzelanka, w której podstawą rozgrywki jest taktyczne i przemyślane poruszanie małym oddziałem specjalistów od broni palnej. Głównym bohaterem jest dość postawnych rozmiarów mężczyzna o imieniu Marcus Fenix. Naszego protegowanego poznajemy w dość niezręcznej sytuacji, bowiem przebywa on w więzieniu za bliżej nieokreślone przestępstwo (Marcus to rzekomy zdrajca). Pewnego pięknego dnia przychodzi jeden z jego kumpli, otwiera więzienną cele i wciela Marcusa ponownie do armii. Jest to jego jedyny bilet na zewnątrz, więc bez zastanowienia przyjmuje propozycję i rusza w niebezpieczną przygodę, wiodącą go w najciemniejsze zakamarki planety Sera.

Gears of War (XBOX 360)

W sumie cała kampania trwa 36 godzin, przy czym nie mam tutaj na myśli długości rozgrywki, lecz po prostu ilość czasu jaki gracz spędzi w ciele Marcusa na wyniszczonym wojną globie. Całą kampanię można natomiast ukończyć w mniej więcej 10 godzin, co przy wciągającej naturze programu mija niezwykle szybko… Po napisach finałowych byłem zaskoczony, ponieważ liczyłem na nieco dłuższą zabawę, aczkolwiek pocieszający jest fakt, że Epic Games już pracuje nad kontynuacją, a wszystkie przygody naszego twardziela przedstawione zostaną w postaci trylogii. Być może w dalszych częściach gry dowiemy się także czegoś o przeszłości Marcusa, powodach pobytu w więzieniu itd. bo niestety w pierwszej edycji Gears of War fabuła skupia się głównie na wojnie pomiędzy mieszkańcami Sery, a wychodzącą spod ziemi Szarańczą.

Szarańcza (Locust) to główny (w zasadzie jedyny) przeciwnik w grze Gears of War. Jest to waleczna rasa, która przez wieki żyła pod ziemią planety Sera. Nie wiadomo w jaki dokładnie sposób doszło do wojny i co ją wywołało, pewne jest natomiast, że piękny niegdyś glob jest totalnie wyniszczony, a jedynym sposobem na pozbycie się szarańczy jest dotarcie do centrum ich tuneli i odpalenie najpotężniejszej posiadanej broni. W tym właśnie momencie wkracza Marcus i jego ekipa, składająca się z trzech dość konkretnie napuchniętych kolesi. Każdy z nich nosi na barkach potężny pancerz, który jest w stanie ochronić ich ciała nawet przed bezpośrednimi trafieniami kul. Niestety po pewnym czasie osłona pancerza zostaje uszkodzona i wówczas niosący go koleś jest praktycznie bezbronny. Jedno dodatkowe trafienie i żołnierz wącha kwiatki od spodu. Na najniższym poziomie trudności nie zdarza się to zbyt często, trzeba jednak zauważyć, że ataki frontalne nie przynoszą żadnych rezultatów. Gracz bardzo szybko uczy się ukrywać i eliminować oponentów z bezpiecznej lokacji. Taktyczne przemieszczanie się i wykorzystywanie wszystkich dostępnych osłon to jedyny sposób na wyeliminowanie przeważających sił oponenta.


Screeny z Gears of War (XBOX 360)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosnestorek87   @   11:56, 27.07.2011
Druga cześć prezentuje się o wiele lepiej ale tak czy siak trzeba ją mieć w swojej kolekcji Uśmiech
0 kudosFox46   @   12:08, 27.07.2011
Jedynka bardzo fajna gra dwójka wprowadza znacznie więcej ale jak to będzie z trójka ?? czy wprowadzi równie dużo co poprzednia część (Gears of War 2 )