Driver: San Francisco (XBOX 360)

ObserwujMam (8)Gram (2)Ukończone (9)Kupię (3)

Driver: San Francisco (XBOX 360) - recenzja gry


@ 07.09.2011, 23:46
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Driver: San Francisco miał być powrotem znamienitej niegdyś serii do swych korzeni. Producent nie chciał się już upodabniać do GTA, a zamiast tego poszedł własną, dość kontrowersyjną drogą.

Driver: San Francisco miał być powrotem znamienitej niegdyś serii do swych korzeni. Producent nie chciał się już upodabniać do GTA, a zamiast tego poszedł własną, dość kontrowersyjną drogą. Czemu kontrowersyjną? Ano ze względu na fakt, iż główny protagonista – gliniarz pod przykrywką, o imieniu John Tanner – potrafi nie tylko świetnie jeździć. Jest nawet w stanie wyskakiwać z własnego ciała i przejmować kontrolę nad dowolnym pojazdem w okolicy. Nie martwcie się jednak, choć brzmi to niedorzecznie, w rzeczywistości jest całkiem sprawną mechaniką rozgrywki. Co istotne, producent szybko wyjaśnia też skąd ta unikatowa zdolność się wzięła i wszystko nabiera sensu.Fabuła kręci się wokół wspomnianego wcześniej Tannera oraz jego największego wroga –niejakiego Jericho, który w chwilę po wyrwaniu się z więzienia, znajduje naszego bohatera i serwuje mu śpiączkę. Reszta akcji rozgrywa się niejako za sprawą umysłu Johna, opuszcza on swe ciało i potrafi zawładnąć dowolnym kierowcą w mieście. Przejmuje w ten osób sterowanie nad prowadzonym przez delikwenta samochodem i jest w stanie dotrzeć do celu. Tym jest oczywiście rozpracowanie wspomnianego Jericho i zadbanie o to, by dosięgła go sprawiedliwość.

Historia zajmuje mniej więcej 10 godzin. Podczas tego czasu realizujemy przeróżne misje główne, jak również sporo zadań pobocznych. Te pierwsze są zdecydowanie bardziej interesujące i zachęcają do zabawy. Te drugie niekoniecznie. Niby żaden schemat nie jest powtarzany zbyt wiele razy, a w związku z tym, nigdy nie czujemy zmęczenia materiału, ale mimo to, w questach dodatkowych brakuje jakiejś zachęty. Nie ma bonusów za ich wykonywanie, nie kryją one też dodatkowych informacji dotyczących głównego wątku fabularnego. Po przejściu gry nie czułem w sumie potrzeby by zasiąść do niej ponownie w celu odkrycia wszystkiego, co się da. Szkoda, bowiem wirtualne San Francisco prezentuje się wyśmienicie.

Driver: San Francisco (XBOX 360)

Twórcy postarali się aby metropolia wyglądała jak z obrazka. Odwzorowano w niej mnóstwo budynków, przeniesiono ulice, a nawet poszczególne knajpy. Miasto jest tak rozbudowane, że do skutecznej nawigacji konieczna jest znajomość jego topografii. Są bowiem misje, w których nie ma czasu na błądzenie i szukanie ścieżek. Skróty w tym przypadku okazują się niezastąpione, a te musimy odkrywać na własną rękę. Jeżdżenie po omacku sprawdza się tylko w początkowych fragmentach zabawy, później, kiedy poziom trudności idzie nieco w górę, chaotyczne błądzenie nie ma miejsca bytu.


Screeny z Driver: San Francisco (XBOX 360)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosjohnny11fingers   @   11:39, 08.09.2011
No nie wiem, może i faktycznie gameplay jest fajny i w ogóle, ale to nie jest TEN Driver, od którego zaczynała seria. Koleś w śpiączce opanowuje niczym demon kierowców??? - Nie kupuję tego.
0 kudosDirian   @   14:08, 08.09.2011
Jak na razie - pozytywne zaskoczenie. Spodziewałem się przeciętniaka, a otrzymaliśmy bardzo przyzwoity produkt.
0 kudosDaerdin   @   18:54, 08.09.2011
Gierka okazuje się wyszła naprawdę solidna. Wydawało mi się, że będzie to typowy średniak, a jak widać, jest naprawdę dobrze. Ja raczej nie zagram, bo w tym roku już inne gry są na mojej liście gier, które zakupię. Ale dobrze wiedzieć, że nowy Driver nieco przywrócił zszargane imię serii.
0 kudosMicMus123456789   @   17:10, 09.09.2011
Jedno trzeba przyznać gra zła nie jest ale jednak nie jest tym czego oczekiwali prawdziwi zagorzali fani serii. Ja tam się do niem przekonać nie mogę tym nie mniej jeżeli będę miał gdzieś okazję zagrać skorzystam z okazji Dumny
0 kudosremik1976   @   17:21, 09.09.2011
Też zagram chociaż nie widzę w niej podobieństwa do starego dobrego Drivera. Na pewno kupię ją jak jej cena maksymalnie spadnie w dół, czyli nie wcześniej niż za rok. Dumny
Dodaj Odpowiedź