Just Dance 2022 (PS5)

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Just Dance 2022 (PS5) - recenzja gry


@ 18.11.2021, 10:58
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

W przypadku wersji na PlayStation 5, za kontroler służy nam nasz smartphone, którego trzymamy prawej ręce. Gra odczytuje ruchy z wbudowanego w telefon akcelerometru. Nie jest to ultra precyzyjny odczyt, a dodatkowo - na upartego - możemy oszukiwać. Wystarczy bowiem siedzieć na kanapie i ruszać odpowiednio ręką, a punkty będą nabijać się same. Nie ma w tym jednak żadnego sensu, bo przecież tutaj chodzi o tańczenie i dobrą zabawę, a wykręcanie wysokich wyników to tylko statystyczny dodatek.

Szkoda natomiast, że Ubisoft nie zdecydował się na wykorzystanie kamery HD od PlayStation 5, którą na aukcjach można dorwać za grosze. Jest to o tyle niezrozumiała decyzja, że... gra w wersji na PlayStation 4 obsługuje rejestrator obrazu! Prawdopodobnie chodzi jednak o ograniczenia techniczne - nowa kamerka nie obsługuje PS VR. Do PlayStaion 5 da się jednak podłączyć kamerę VR od PS4 za pomocą adaptera, ale brakuje informacji czy wersja gry na PS5 będzie z nią kompatybilna. Warto mieć to na uwadze przy ewentualnym zakupie, bo tańczenie z telefonem w ręku jest mniej wygodne i do tego... nieco niebezpieczne dla samego smartphona.

W Just Dance 2022 możemy grać zarówno sami, jak i ze znajomymi. Gra nie zawiera czegoś na wzór fabularnej kampanii, zamiast tego po prostu rozgrywamy kolejne choreografie i nabijamy punkty - celem jest wykręcenie jak najlepszych wyników, które następnie możemy porównać z osiągnięciami znajomych. Jest też specjalny tryb, w ramach którego gra liczy spalane przez nas kalorie (wyniki są mocno umowne - to oczywiste), czy kilka piosenek ze spokojniejszymi ruchami, przygotowanych w ramach trybu dla mniejszych dzieci.

Fani rywalizacji mogą też sprawdzić się w ramach World Dance Floor, czyli sieciowych potyczek, w których stajemy w tancerskie szranki z graczami z całego świata. Nie trzeba być przy tym mistrzem parkietu, bo gra posiada swoisty matchmaking, który dobiera nam przeciwników odpowiednio do naszych umiejętności. Nawet początkujący gracz jest więc w stanie podjąć rywalizację i powoli piąć się w górę rankingu. Co fajne, Ubisoft zdecydowało się na funkcję cross-play, więc posiadacze różnych platform mogą bawić się między sobą.

Just Dance 2022 jest typowym, bezpiecznym sequelem. Sprawdzona formuła nie doczekała się większych urozmaiceń, dlatego jeśli posiadacie którąś z poprzednich edycji gry i nie zdążyliście się nią znudzić, to sens zakupu najnowszej stoi sporym pod znakiem zapytania. Jeśli chcecie jednak spróbować czegoś świeższego, z nową bazą świetnie dobranych utworów, bądź też w Just Dance nie graliście od dawna, to śmiało mogę polecić zakup. To dopracowana, a przede wszystkim bardzo grywalna produkcja, pozwalająca przy okazji nieco się poruszać. Nie muszę też dodawać, że to świetny sposób na rozkręcenie domowej imprezy?


Długość gry wg redakcji:
0h
Długość gry wg czytelników:
nie podano

oceny graczy
Dobra Grafika:
Oprawa charakterystyczna dla gier z serii, ale pojawia się coraz więcej unikatowych choreografii.
Genialny Dźwięk:
Świetnie dobrany, różnorodny i bardzo taneczny repertuar!
Świetna Grywalność:
Nawet jeśli nie potraficie tańczyć, to idzie się tu świetnie bawić!
Przeciętne Pomysł i założenia:
Brak większych zmian w rozgrywce czy trybach dla fanów cyklu może być dużym minusem.
Dobra Interakcja i fizyka:
Tańczymy, robimy wygibasy. Szkoda, że wersja na PlayStation 5 nie obsługuje kamery.
Słowo na koniec:
Just Dance 2022 to bezpieczny sequel - sprawdzona formuła nie doczekała się większych nowości, co dla osób kupujących gry z tego cyklu co roku może być zawodem. Mimo to tytuł zapewnia długie godziny fantastycznej zabawy, które można spotęgować dokupując subskrypcję Unlimited z dostępem do setek kolejnych utworów!
Werdykt - Dobra gra!
Screeny z Just Dance 2022 (PS5)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMaterdea   @   19:34, 18.11.2021
Jestem zawiedziony, że nie został oddany hołd legendarnemu materiałowi wideo z tanecznych pokazów zvarownika.
0 kudosBarbarella.   @   00:53, 20.11.2021
A gdzie bym to mogła zobaczyć i oddać ten hołd ? A to redaktor jest , tańczący ?
0 kudosMaterdea   @   10:17, 22.11.2021
Uch, obawiam się, że chyba filmik przepadł bezpowrotnie. Smutny Kiedyś mieliśmy własny odtwarzacz i serwer dla wideo, i tam właśnie wrzucane były wszelkie trailery czy rozmaite perełki.