Call of Duty: Modern Warfare (PS4)

ObserwujMam (3)Gram (0)Ukończone (2)Kupię (1)

Call of Duty: Modern Warfare (PS4) - recenzja gry


@ 03.11.2019, 18:09
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Tryb multiplayer do pewnego stopnia da się jednak naprawić. Twórcy muszą poświęcić więcej czasu na to, by odpowiednio wszystko zbalansować, a wówczas sieciowa rywalizacja nabierze rumieńców. Szczególnie, że jej otoczka jest wykonana należycie. Sprawdza się rozwój postaci, a system modyfikowania broni jeszcze nigdy nie był tak rozbudowany. Dzięki niemu da się nie do poznania zmienić posiadaną giwerę, przystosowując ja do własnych predyspozycji. Pozostaje wyczekiwać na aktualizację – wierzę, że Infinity Ward sporo dzięki nim będzie w stanie zmienić, oby tylko na lepsze.

Zmiany in plus widać już teraz w oprawie audio-wizualnej. Deweloperzy wreszcie stworzyli swoje dzieło na nowym silniku graficznym (przygotowanym po części przez polski oddział Infinity Ward) i choć nadal nie generuje on oprawy mogącej konkurować z serią Battlefield, postęp dostrzec można bez wysiłku. Szczególnie dobrze prezentuje się oświetlenie oraz cienie – dynamicznie nakładające się na siebie i nadające wybuchom, dymowi czy mgle realistycznego charakteru. Podrasowano także modele postaci oraz szczegółowość poziomów. Jedyne czego nie zmieniono to fizyka, która nadal jest raczej mizerna. Zniszczyć można tylko niektóre elementy wystroju, a destrukcja nigdy nie jest jakoś szczególnie imponująca.

Imponuje natomiast udźwiękowienie. Niezależnie od tego, czy mówimy o dialogach, muzyce czy efektach specjalnych – wszystko zrealizowano bezbłędnie. Najwięcej pochwał należy się jednak ludziom odpowiedzialnym za efekty, czyli wybuchy, wystrzały, przeładowywanie itd. Mamy do czynienia w tym przypadku z najwyższą, nieosiągalną przez większość konkurencji, jakością.

Podsumowując, Call of Duty: Modern Warfare to jedna z najlepszych części cyklu, ale nie mówiłbym tu w żadnym razie o rewolucji. To wciąż mniej więcej te same rozwiązania, koncepcje i tryby zabawy. To nadal również względnie taka sama jakość oprawy wizualnej (po liftingu, można rzec). Jeśli kupujecie wszystko z serii Call of Duty, także i tym razem możecie się zdecydować. Jeśli cykl Was znużył, najnowsza część tego nie zmieni. Jeśli zrobiliście sobie kilkuletnią przerwę i rozmyślacie nad powrotem, możecie dać projektowi Infinity Ward szansę. To bardzo kompetentny, nastawiony na zręczność, pierwszoosobowy shooter, który powinien przypaść do gustu każdemu fanowi gatunku.


Długość gry wg redakcji:
5h
Długość gry wg czytelników:
33h 15min

oceny graczy
Dobra Grafika:
Call of Duty: Modern Warfare jest ładniejsze od poprzedników, ale wciąż brzydsze od Battlefielda.
Genialny Dźwięk:
Nie sposób do czegokolwiek się przyczepić.
Dobra Grywalność:
Fabuła zasługuje na piątkę, ale multiplayer został opanowany przez kamperów, za co gra dostaje spory minus.
Dobre Pomysł i założenia:
Misje w trybie Spec Ops mają potencjał. Szkoda, że póki jest tylko jedna. Reszta to w zasadzie stare dobre Call of Duty.
Dobra Interakcja i fizyka:
Destrukcja wciąż jest słabiutka. Widać pozytywne zmiany w systemie strzelania.
Słowo na koniec:
Call of Duty: Modern Warfare to kolejna odsłona słynnego cyklu i ponownie marka w zasadzie stoi w miejscu. Delikatny krok do przodu zaliczyła grafika, ale nie sposób mówić o jakiejkolwiek rewolucji.
Werdykt - Dobra gra!
Screeny z Call of Duty: Modern Warfare (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosbalic87   @   12:19, 04.11.2019
Szkoda ze nie ma wiecej map w trybie przetrwanie gdzie mozna bylo bic wlasne rekordy w liczbie przebytych fal.
Wzgledem MW3 gdzie bylo ich az 16 zaledwie 3 mapy to wielkie nieporozumienie !
Zastanawia mnie to kogo ma przyciagnac exclusywnosc na ten wlasnie model zabawy na PS4, bo co ktos mialby kupic specjalnie konsole sonego dla tych marnych kilku map ? :/

Ech mam nikla nadzieje ze moze w tych przyszlych darmowych DLC postaraja sie to poprawic bo inaczej nici z dobrej zabawy jak sprzed lat...
0 kudosfrycek88   @   19:28, 04.11.2019
Mi się wydaje że oni w tej marce, nigdy nic nie wymyślą. Gra się sprzedaje, targetem i tak zawsze będą miłośnicy trybów wieloosobowych, więc w singlu też nic nie zrobią. Grunt by gra się sprzedawała.
0 kudosDirian   @   20:06, 04.11.2019
Cytat: balic87
Wzgledem MW3 gdzie bylo ich az 16 zaledwie 3 mapy to wielkie nieporozumienie !
Zastanawia mnie to kogo ma przyciagnac exclusywnosc na ten wlasnie model zabawy na PS4, bo co ktos mialby kupic specjalnie konsole sonego dla tych marnych kilku map ? :/

Zapewne kolejne mapy będą dodawane w ciągu kolejnych miesięcy - podobno za free. Tak jak w BFV. Rozwiązanie oczywiście głupie bo wydawca chwali się, że rozdaje nam content za darmo, tylko co z tego, skoro powinien być on dostępny od początku.