Spyro Reignited Trilogy (PS4)

ObserwujMam (4)Gram (0)Ukończone (2)Kupię (3)

Recenzja gry Spyro Reignited Trilogy (PS4)


@ 19.11.2018, 18:20
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Jeśli chodzi o oprawę audio-wizualną, Spyro Reignited Trilogy to bardzo ładna gra. Minimalistyczne projekty poziomów sprawiają, że ostatnia odsłona cyklu Ratchet & Clank wygrywa nagrodę dla najładniejszej platformówki ostatnich lat, ale odświeżone przygody Spyro niewiele ustępują ostatniej platformówce studia Insomniac Games. Są kolorowe miejscówki, ładne tekstury, szczegółowe modele postaci, humorystyczne przerywniki – wszystko to, czego można było oczekiwać. Do tego płynność nigdy nie zawodzi i zawsze jest na najwyższym poziomie.

Nie sposób się też do niczego przyczepić w udźwiękowieniu. Kawałki, które słyszeliśmy w pierwowzorze każdej z gier zostały odpowiednio zmodernizowane, dzięki czemu brzmią świeżo i nowocześnie. Przy okazji zachowano jednak ich klimat, co na pewno nie było łatwym do wykonania zadaniem. Wisienką na torcie w kwestii dźwięku jest polski dubbing – profesjonalny i nagrany z przysłowiowym „jajem”.

Podsumowując, Spyro Reignited Trilogy to trylogia, w którą powinien zaopatrzyć się każdy fan platformówek, a przede wszystkim smoczka Spyro. Jeśli lubicie szybką i dynamiczną rozgrywkę, przyprawioną odrobiną łamigłówek i dobrego humoru, to na pewno będziecie zadowoleni. Spyro Reignited Trilogy to również wyśmienity prezent dla młodszych graczy oraz nieprzepadającej za grami płci pięknej – bohatera serii nie da się nie lubić!


Długość gry wg redakcji:
30h
Długość gry wg czytelników:
22h 14min

oceny graczy
Świetna Grafika:
Cudów nie ma, ale ogólna jakość oprawy jest na wysokim poziomie.
Świetny Dźwięk:
Muzyka i dubbing zasługują na pochwałę.
Świetna Grywalność:
Wciąga mocno i wystarcza na długo.
Dobre Pomysł i założenia:
Jak to remaster... deweloperzy mieli materiał źródłowy na talerzu.
Przeciętna Interakcja i fizyka:
Fizyka jest mocno ograniczona.
Słowo na koniec:
Rezurekcja hitu sprzed lat zrealizowana na piątkę z plusem.
Werdykt - Świetna gra!
Screeny z Spyro Reignited Trilogy (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   22:54, 19.11.2018
Jestem w trakcie ogrywania ostatniej części, połowę gry mam już za sobą i szczerze mówiąc odświerzony Spyro radzi sobie lepiej niż Crash, a przynajmniej moim zdaniem Dumny

Od początku gra jest mega grywalna, przystępna i nie tak frustrująca jak Crash i widać, że Spyro zmienił się dużo bardziej w nowej wersji. Miłe uczucie zobaczyć etapy, które się masterowało kiedyś dla czystej satysfakcji na PS1, a dziś do tego uczucia wpadają jeszcze osiągnięcia Dumny Do tego też miło móc wreszcie poznać fabułę, za dzieciaka nie znało się języka zresztą wtedy fabuła miała małe znaczenie ważna była sama frajda z grania.
0 kudosPantaRhei   @   18:16, 09.12.2018
Dla mnie "must have"! Uśmiech pamiętam jak za dzieciaka zagrywałem się w 3-cią część przygód Spyro - polubiłem ją do tego stopnia, że na swoim PlayStation 3 z PS Store kupiłem właśnie część z cyferką 3, choć grafika troszkę już w oko kłuje ;) Nie zmienia to faktu, że jest to świetna gra i na pewno mój wielki sentyment.
Kończę męczenie PS3 i na start PS4 zaczynam między innymi od tej trylogii! Trylogia wygląda bajecznie, bez dwóch zdań. To jeden z tych tytułów, przy którym można się zrelaksować i cieszyć warstwą artystyczną przygotowaną przed twórców. Będzie to dla mnie również okazja, by ograć pierwsze dwie części, które ominęły mnie za dzieciaka Uśmiech

PS: Bardzo mocno trzymam również kciuki za Crash Team Racing. Wierzę, że remaster tej kultowej "ścigałki" wyjdzie tak dobrze, jak Trylogia Spyro. Dla mnie ta odsłona Crasha dalej jest niedoścignionym zwycięzcą jeśli o gry kartingowe chodzi - idealna pozycja na wspólne "giercowanie" w gronie znajomych ;)