TimeShift (PS3)

ObserwujMam (8)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (3)

TimeShift (PS3) - recenzja gry


@ 09.12.2007, 00:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Firma Saber Interactive nie jest szczególnie dobrze znanym i docenianym producentem gier komputerowych. Deweloper ma na swoim koncie jedynie strzelankę zatytułowaną Will Rock oraz niedawno wydaną produkcję ochrzczoną TimeShift.

Firma Saber Interactive nie jest szczególnie dobrze znanym i docenianym producentem gier komputerowych. Deweloper ma na swoim koncie jedynie strzelankę zatytułowaną Will Rock oraz niedawno wydaną produkcję ochrzczoną TimeShift. Program pierwotnie tworzony był na konsolę Xbox i komputery PC, jednak kiedy miał on się pojawić na półkach sklepowych wydawca i producent zdecydowali, że potrzebują więcej czasu na dopracowanie projektu. Przy okazji postanowiono także nieco poszerzyć odbiorców docelowych, dlatego też w chwili obecnej TimeShift dedykowany jest dwóm konsolom nowej generacji oraz komputerom PC! Minęło ponad rok czasu, gra przeszła totalną przebudowę i przerodziła się z nisko budżetowej produkcji w niezwykle udany tytuł, który prezentuje się nadzwyczajnie praktycznie pod każdym względem. Zmiany nie są oczywiście tylko i wyłącznie powierzchowne, choć te widać na pierwszy rzut oka. Sporo modyfikacji wprowadzono także do rozgrywki czyniąc ją bardziej wciągającą i dynamiczniejszą!

Fabuła TimeShift przenosi nas do bliżej nieokreślonego czasu, w którym naukowcom udało się wynaleźć urządzenie umożliwiające manipulowanie czasem. Głównym bohaterem jest fizyk, który z powodu dziwnego zbiegu okoliczności ląduje w alternatywnej rzeczywistości. Przed przystąpieniem do rozgrywki, widzimy jak nasz heros biegnie korytarzem ośrodka badawczego, który lada moment wybuchnie za sprawą umieszczonej w nim bomby. Ładunek wybuchowy podłożył szaleniec, który zanim nastąpi eksplozja wykorzystuje specjalny kombinezon do przeniesienia się w czasie. Aby uratować znajdującą się wewnątrz kobietę oraz innych naukowców, nasz protegowany wskakuje w podobny strój i aktywuje jego właściwości manipulacji czasoprzestrzenią. Niestety jego ubranko nie działa tak jak powinno i zamiast cofnąć się jedynie kilka minut, bohater wędruje kilkadziesiąt lat wstecz . Teraz musi odszukać pierwszy kombinezon, bowiem tylko dzięki niemu jest w stanie wrócić do swoich czasów.

TimeShift (PS3)

TimeShift to dynamiczna gra akcji, która już od pierwszych sekund rozgrywki rzuca nas w sam środek zadymy – nie przechodzimy żadnych szkoleń informacyjnych, a ni tutoriali po prostu wskakujemy do akcji i natychmiast zaczynamy walkę o przetrwanie. Zabawa na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym i można nawet powiedzieć, że jest standardowa. Po chwili okazuje się jednak, że deweloperzy dodali do programu kilka ciekawych zdolności specjalnych, pozwalających na manipulowanie czasem. Jak wspomniałem, główny bohater siedzi w bardzo wyjątkowym kombinezonie. Dzięki niemu jest w stanie zatrzymywać, cofać oraz spowalniać czas. Opcje te są wręcz niezastąpione podczas walki z przeważającymi siłami wroga, autorzy postarali się jednak by grać wykorzystał je również do rozwiązywania zagadek logicznych.

Lokacje w TimeShift wymagają posługiwania się specjalnymi cechami kostiumu. Każda mapa została przygotowana bardzo dobrze, jest sporych rozmiarów i nie można narzekać na brak różnorodności. Mi osobiście najbardziej podobał się poziom, w którym spacerowałem w wielkiej fabryce. Znajdowała się w niej ogromna hala z poruszającymi się dookoła mechanizmami oraz dziesiątkami źródeł światła, rzucającymi cienie na wszystkie powierzchnie - efekt jest po prostu wspaniały i w żadnej innej grze nie widziałem czegoś podobnego – nawet w tytułach, których ogólna prezencja stoi na wyższym poziomie niż TimeShift. Choć gra momentami potrafi oczarować swoim urokiem, to jednak grafika w niej jest bardzo zróżnicowana. Natrafiamy na elementy zrealizowane idealnie, oraz wiele mniej urokliwych, których opracowanie stoi na niższym poziomie. Dokuczliwe potrafią być również delikatne zmiany w płynności animacji, nie są jednak na tyle częste i długotrwałe aby uprzykrzyć Nam zabawę.


Screeny z TimeShift (PS3)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoshaker217   @   16:08, 10.12.2009
całkiem nieźle podoba mi się recenzja, zastanawiam się tylko gdzie można ją kupic.