Conan (PS3)

ObserwujMam (11)Gram (0)Ukończone (1)Kupię (1)

Conan (PS3) - recenzja gry


@ 01.12.2007, 00:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Na konsolę Xbox 360 ciężko jest znaleźć prawdziwie wciągające gry action adventure. Maszynka Microsoftu dedykowana jest głównie do graczy lubiących strzelanki oraz ścigałki.

Na konsolę Xbox 360 ciężko jest znaleźć prawdziwie wciągające gry action adventure. Maszynka Microsoftu dedykowana jest głównie do graczy lubiących strzelanki oraz ścigałki. Wszyscy jej posiadacze, zainteresowani wspomnianym na początku gatunkiem muszą więc niestety kierować swoje kroki w stronę innych platform sprzętowych. Zdecydowanym królem są w tym aspekcie maszynki opracowane przez firmę Sony. Na kolejne edycje PlayStation wyszło mnóstwo wciągających gier action adventure, z których najsłynniejsze to God of War, Devil May Cry, Onimusha oraz niedawno wydane na konsolę PLAYSTATION 3 Heavenly Sword.

Jedną z niewielu gier dostępnych dla Xbox 360, pozwalających tłuc tysiące przeciwników i przy okazji rozwiązywać mniej lub bardziej skomplikowane zagadki logiczne jest Ninja Gaiden. Projekt ten oferuje mnóstwo dobrej zabawy, został jednak wydany dosyć dawno, a od tamtej pory nie wypłynęło nic równie ciekawego. Sytuacja poprawiła się nieco, kiedy na rynku zadebiutowała siekanka zatytułowana Conan. Program dostępny jest na konsole nowej generacji, czyli Xbox 360 oraz PS3 i co ciekawe oferuje całkiem przyjemną mechanikę rozgrywki. Choć ciężko porównać go do takich hitów jak God of War, Conan stanowi idealną odskocznię od ciągłego strzelania. Szczególnie dla posiadaczy maszynki Microsoftu, właściciele PS3 mają natomiast okazję umilić sobie czas wyczekiwania na takie hity jak God of War III, Devil May Cry 4 oraz Onimusha 5!

Conan (PS3)

Ja osobiście miałem okazję przetestować edycje gry Conan dedykowaną konsoli stworzonej przez firmę Sony. Choć PS3 wciąż jest stosunkowo drogie i więcej osób posiada Xbox 360, maszynka japońskiego giganta zyskuje coraz większą popularność i już wkrótce ma szansę stać się dominującą platformą do gier. Zastosowane w niej rozwiązania pozwalają na wysokiej jakości filmy, sporych rozmiarów tekstury oraz krystalicznie czyste efekty dźwiękowe. Conan nie wykorzystuje oczywiście w pełni możliwości konsoli, prezentuje się jednak okazale i zapewnia mnóstwo dobrej zabawy. Wiele z dostępnych w grze bajerów nie byłoby możliwych do zrealizowania gdyby nie możliwości PS3!

Głównym bohaterem programu jest tytułowy Conan – wojownik dzierżący potężny miecz, mogący jednym ciosem dekapitować wielu oponentów naraz. Nasz protegowany przemierza pełną niebezpieczeństw krainę w poszukiwaniu kawałków zaginionego wcześniej pancerza. Dzięki niemu będzie on w stanie stawić czoła największemu oszołomowi krainy i co najważniejsze zatłuc go, zanim narobi zbyt wiele złego. Podróż nie będzie jednak łatwa i poprowadzi przez wiele pełnych przeciwników lokacji. Na szczęście, jak wspomniałem Conan to nie byle sierota i jest w stanie poradzić sobie nawet ze znacznie silniejszymi i liczniejszymi oponentami.

Deweloperzy, tworząc grę Conan wzorowali się na serii God of War i widać to w wielu aspektach projektu. Mamy tutaj więc do czynienia z wieloma bardzo rozbudowanymi poziomami, na których co jakiś czas natrafiamy na mniej lub bardziej skomplikowane zagadki logiczne. Lokacje posiadają mityczno-starożytny charakter, obcujemy zatem z ogromnymi posągami, pięknymi pałacami oraz mrocznymi świątyniami. Łamigłówki stojące na naszej drodze nie wymagają zbyt dużo kombinowania, stanowią jednak świetną odskocznię od biegania i tłuczenia oponentów. Polegają one najczęściej na znalezieniu odpowiedniego przełącznika lub też ustawieniu we właściwy sposób dźwigni. Rozwiązania często nie są widoczne na pierwszy rzut oka, po chwili stają się jednak oczywiste i możemy ponownie zatopić się w najważniejszym elemencie zabawy – walce!


Screeny z Conan (PS3)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?