Gran Turismo 6 (PS3)

ObserwujMam (23)Gram (10)Ukończone (6)Kupię (9)

Recenzja gry Gran Turismo 6 (PS3)


@ 15.12.2013, 13:23
Kamil "zvarownik" Zwijacz


W ogólnym rozrachunku oprawa graficzna wypada jednak doskonale. Niesmak pozostawiają jedynie wybrane fury i ubogie otoczenie na garści tras, ale jest to pewnie podyktowane specyfiką torów. Swoje trzy grosze dorzucają też częste i długie loadingi. Mimo wszystko i tak jest to absolutna czołówka odchodzącej już do lamusa generacji konsol, wzbudzająca zachwyt między innymi uber płynną animacją i ogólny klimatem, z którego aż wylewa się miłość do motoryzacji. Do minusów zaliczam natomiast elementy udźwiękowienia. O ile do kiczowatej muzyki zdążyłem się już przez te wszystkie lata przyzwyczaić (i wyłączyć), tak tego paskudnego piszczenia opon przy każdym wchodzeniu w zakręt nigdy nie ścierpię. Denerwuje mnie to niezmiernie i liczę, że wraz z przesiadką na nową generację coś z tym w końcu zrobią.

Gran Turismo 6 (PS3)

Wśród fajnych ciekawostek należy wymienić tryb fotografowania oraz Vision Gran Turismo, będące ciekawą inicjatywą, w której producenci samochodów zostali poproszeni przez dewelopera gry o zaprojektowanie pojazdu specjalnie na potrzeby GT 6. Obecnie dostępny jest tylko jeden model koncernu Mercedes-Benz, ale nad swoimi egzemplarzami pracują już inni potentaci, w tym Alfa Romeo, BMW, Aston Martin, Audi czy też korporacja Nike (tak, to ci od butów).

Co do kontrowersyjnego systemu mikrotransakcji. Jest to zwykły dodatek dla leniwych i nadzianych osób. Zdobywanie kredytów w grze nie zmieniło się w żaden sposób w porównaniu do wcześniejszej odsłony. Przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie. Wiadomo, na lepsze i droższe fury trzeba ciułać grosza, ale tak samo robiło się to od zawsze - w czym zatem problem? Chętni mogą natomiast wyskoczyć z tych 600 zł i kupić sobie pojazd za 20 mln kredytów. Na szczęście gra nie zmusza nas do tego w żaden sposób.

Gran Turismo 6 (PS3)

W chwili obecnej mogę stwierdzić, że Gran Turismo 6, pomimo swoich niedoskonałości, jest znakomitą produkcją. Niemniej to dopiero wrażenia z kilku godzin zabawy. Dopiero po głębszym sprawdzeniu wszystkich opcji i zanurzeniu się w multiplayerze wydam finalny wyrok. Wydaje mi się jednak, że mniej niż 8 nie wlepię, chociaż nigdy nie wiadomo.


Screeny z Gran Turismo 6 (PS3)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosremik1976   @   13:56, 15.12.2013
A co z poziomem trudności, bo czytałem wiele opinii, że gra w porównaniu do poprzedniczek jest niesamowicie łatwa i nie sposób przegrać wyścigu. Nawet licencje są podobno czymś banalnym, a to przecież była największa zagrycha we wszystkich poprzednich częściach Gran Turismo. Jak z tym jest w Twojej ocenie?
0 kudoszvarownik   @   14:40, 15.12.2013
Wiesz co, obecnie idzie jak po maśle. Przeciwnicy to debile na całej linii i ogólnie nie zdarzyło mi się, żeby nie znaleźć się w pierwsze trójce przy pierwszym podejściu. Temat ten jednak rozwinę jak już zajdę znacznie dalej, niemniej obecnie faktycznie jest bardzo łatwo. W gruncie rzeczy większe problemy potrafią sprawić te zadania poboczne, jak np. to strącanie pachołków, niż normalne wyścigi.
0 kudosFox46   @   00:26, 18.12.2013
Ja tam wole forze bo jakby nie było Forza 4 ma lepsza grafę jak Gran Turismo 6 mimo iż ten drugi jest nowszy i to aż o 2 lata to grafika między 5 a 6 chyba poszła do przodu tyle co w cale.
0 kudospiotrecki80   @   15:15, 26.12.2013
I Forza i GT to dobre gry ale nie idealne, jest sie do czego czepić. GT wydaje sie być super do momentu aż sie pogra w Forze. Realistyczne prowadzenie, system zniszczeń i co najważniejsze, Forza poszła w jakość a GT w ilość samochodów.