TrackMania Sunrise (PC)

ObserwujMam (32)Gram (17)Ukończone (1)Kupię (3)

Recenzja gry TrackMania Sunrise (PC)


@ 15.08.2004, 00:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Czy miałeś kiedyś ochotę zrobić coś naprawdę szalonego na drodze? Przyspieszyć w ciągu kilku sekund do 100km/h i z piskiem opon wejść w 90-ciostopniowy zakręt ? Nie wierzę, że choć raz nie pragnąłeś pominąć wszystkich praw fizyki i po prostu wyzwolić moc swojego samochodu! Teraz możesz to zrobić nie narażając siebie, swoich bliskich i auta, na które ciężko pracowałeś… Trackmania Sunrise pozwoli Ci spełnić swoje najskrytsze marzenia i jeszcze na dodatek, będziesz mógł to zrobić o wschodzie słońca! Sunrise to druga część bardzo niekonwencjonalnych wyścigów samochodowych.

Czy miałeś kiedyś ochotę zrobić coś naprawdę szalonego na drodze? Przyspieszyć w ciągu kilku sekund do 100km/h i z piskiem opon wejść w 90-ciostopniowy zakręt ? Nie wierzę, że choć raz nie pragnąłeś pominąć wszystkich praw fizyki i po prostu wyzwolić moc swojego samochodu! Teraz możesz to zrobić nie narażając siebie, swoich bliskich i auta, na które ciężko pracowałeś… Trackmania Sunrise pozwoli Ci spełnić swoje najskrytsze marzenia i jeszcze na dodatek, będziesz mógł to zrobić o wschodzie słońca!

Sunrise to druga część bardzo niekonwencjonalnych wyścigów samochodowych. Dla osób, które nie miały okazji zagrać w pierwszą edycję gry wyjaśniam, iż niekonwencjonalność przejawia się w konstrukcji torów, które wyglądają jakby zostały wzięte wprost z wesołego miasteczka. Najeżone są przeróżnymi pułapkami, serpentynami, zwrotami oraz pętlami.



Tryb dla pojedynczego gracza opiera się na kilku różnych typach zabawy. Pierwszy z nich to wyścigi. Składają się one z siedmiu zawierających kilka tras etapów. Początkowo zdobycie pierwszego miejsca nie będzie trudne, z czasem jednak poziom trudności kolejnych etapów będzie coraz wyższy. Podczas przejazdów ścigał się będziesz z czasem. Na trasie ujrzysz inne samochody, nie będą one jednak Twoimi przeciwnikami, lecz wskażą w jaki sposób powinieneś jechać aby zdobyć złoty, srebrny lub brązowy medal. Jeśli po przejechaniu toru uznasz, że wynik czasowy nie jest dla ciebie satysfakcjonujący, w następnej próbie pojawi się auto reprezentujące Twoje poprzednie zmagania. Na tłok, który panuje na torze nie powinieneś zwracać uwagi. W czasie wyścigu nie musisz obawiać się o kolizje z innymi pojazdami, gdyż każdy z nich to tylko reprezentacja graficzna przejazdu – czyli samochód-duch.

Druga możliwość zabawy to platformy. Podobnie jak w przypadku wyścigów, podzielone są one na kilka etapów, w których skład wchodzi po pięć tras. Głównym zadaniem w tym trybie będzie przejechanie najeżonych skoczniami torów, przy użyciu jak najmniejszej ilości resetów ustawienia fury. Nie jest to jednak tak proste, jak mogło by się wydawać ponieważ wyskakując z rampy nie zawsze wylądujemy w miejscu obranym jako docelowe.

Bardzo dużo dobrej zabawy zapewnią w grze puzzle. Jak sama nazwa wskazuje wymagać będą układania w odpowiedni sposób danych nam do dyspozycji części. W Trackmanii elementy układanki to brakujące fragmenty toru, które należy ułożyć w taki sposób aby przejechać z punktu A do punktu B w jak najkrótszym czasie. Rozwiązania nierzadko są bardzo irracjonalne i potrafią spędzić sen z powiek, lecz szukanie ich przysparza mnóstwa dobrej zabawy.

Ostatni wśród trybów dla pojedynczego gracza to szalone wyścigi. Jeśli zdecydujesz się rozerwać w tym właśnie trybie, ruszysz na trasę w towarzystwie dość pokaźnej grupy samochodów. Tor podzielony jest na kilka części, na których przejechanie masz określoną ilość czasu. Gdy któryś z samochodów nie zmieści się w wyznaczonym przedziale, odpadnie z wyścigu. Aby dodatkowo utrudnić i uatrakcyjnić ściganie za każdym zaliczonym etapem, czas przyznany do przejazdu kolejnego ulega zmniejszeniu. Po wygraniu wszystkich odcinków satysfakcja jest niebywała, gdyż wyczyn ten wymaga masy umiejętności oraz anielskiej cierpliwości.



Satysfakcja oraz zadowolenie nie są jedynym sposobem gratyfikacji graczy. Oprócz wspomnianych powyżej medali, za każde zwycięstwo otrzymasz pieniądze. Kasa przyda Ci się podczas korzystania z edytora tras. Dzięki niej do twojej dyspozycji będą coraz większe ilości elementów, które pozwolą Ci na popuszczenie wodzy wyobraźni i stworzenie wspaniałego toru. Niestety wygranych pieniędzy nie możemy wykorzystać np. na tunning samochodu, czy zakup nowych bryk.


Screeny z TrackMania Sunrise (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   14:32, 24.05.2009
Zakręcone wyścigi na zakręconych trasach odlot !