TimeShift (PC)

ObserwujMam (144)Gram (46)Ukończone (38)Kupię (14)

TimeShift (PC) - recenzja gry


@ 23.11.2007, 00:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Firma Saber Interactive nie jest szczególnie dobrze znanym i docenianym producentem gier komputerowych. Deweloper ma na swoim koncie jedynie strzelankę zatytułowaną Will Rock oraz niedawno wydaną produkcję ochrzczoną TimeShift.

Firma Saber Interactive nie jest szczególnie dobrze znanym i docenianym producentem gier komputerowych. Deweloper ma na swoim koncie jedynie strzelankę zatytułowaną Will Rock oraz niedawno wydaną produkcję ochrzczoną TimeShift. Program pierwotnie tworzony był na konsolę Xbox, jednak kiedy miał on się pojawić na półkach sklepowych wydawca i producent zdecydowali, że potrzebują więcej czasu na dopracowanie projektu. Minęło ponad rok czasu, gra przeszła totalną przebudowę i przerodziła się z nisko budżetowej produkcji w niezwykle udany tytuł, który prezentuje się nadzwyczajnie praktycznie pod każdym względem.

Fabuła TimeShift przenosi nas do bliżej nieokreślonego czasu, w którym naukowcom udało się wynaleźć urządzenie umożliwiające manipulowanie czasem. Głównym bohaterem jest fizyk, który z powodu dziwnego zbiegu okoliczności ląduje w alternatywnej rzeczywistości. Przed przystąpieniem do rozgrywki, widzimy jak nasz heros biegnie korytarzem ośrodka badawczego, który lada moment wybuchnie z powodu umieszczonej w nim bomby. Ładunek wybuchowy podłożył szaleniec, który zanim nastąpi eksplozja wykorzystuje specjalny kombinezon do przeniesienia się w czasie. Aby uratować znajdującą się wewnątrz kobietę oraz innych naukowców, nasz protegowany wskakuje w podobny strój i aktywuje jego właściwości manipulacją czasoprzestrzenną. Niestety jego ubranko nie działa tak jak powinno i zamiast cofnąć się jedynie kilka minut, bohater wędruje kilkadziesiąt lat wstecz i dodatkowo do alternatywnej rzeczywistości. Teraz musi odszukać pierwszy kostium, bowiem tylko dzięki niemu jest w stanie wrócić do swoich czasów.

TimeShift (PC)

TimeShift to dynamiczna gra akcji, która już od pierwszych sekund rozgrywki rzuca nas w sam środek zadymy. Zabawa na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym i można nawet powiedzieć, że jest standardowa. Po chwili okazuje się jednak, że deweloperzy wrzucili do programu kilka ciekawych zdolności specjalnych, pozwalających na manipulowanie czasem. Jak wspomniałem, główny bohater siedzi w bardzo wyjątkowym kombinezonie. Dzięki niemu jest w stanie zatrzymywać czas, cofać go oraz spowalniać. Opcje te są wręcz niezastąpione podczas walki z przeważającymi siłami wroga, autorzy postarali się jednak aby wykorzystać je również do rozwiązywania zagadek logicznych.

Lokacje w TimeShift wymagają posługiwania się specjalnymi cechami kostiumu. Każda mapa została przygotowana bardzo dobrze, jest sporych rozmiarów i nie można narzekać na brak różnorodności. Mi osobiście najbardziej podobał się poziom, w którym spacerowałem w wielkiej fabryce. Znajdowała się w niej ogromna hala z poruszającymi się dookoła mechanizmami oraz dziesiątkami źródeł światła, rzucającymi cienie na wszystkie powierzchnie - efekt jest po prostu wspaniały i w żadnej innej grze nie widziałem czegoś podobnego – nawet w tytułach, których ogólna prezencja stoi na wyższym poziomie niż TimeShift. Choć gra momentami potrafi oczarować swoim urokiem, to jednak grafika w niej jest bardzo zróżnicowana. Natrafiamy na elementy zrealizowane idealnie, oraz wiele mniej urokliwych, których opracowanie stoi na niższym poziomie. O tym jednak napiszę szerzej nieco później…


Screeny z TimeShift (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?