Anno 1701 (PC)

ObserwujMam (72)Gram (43)Ukończone (6)Kupię (16)

Recenzja gry Anno 1701 (PC)


@ 17.01.2007, 00:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Od kilku miesięcy mamy ciągły napływ gier strategicznych, ekonomicznych, taktycznych itd. Oczywiście nie wszystkie z wydawanych programów warte są waszej uwagi, a co najważniejsze pieniędzy.

Od kilku miesięcy mamy ciągły napływ gier strategicznych, ekonomicznych, taktycznych itd. Oczywiście nie wszystkie z wydawanych programów warte są waszej uwagi, a co najważniejsze pieniędzy. Dlatego też redakcja Miasta Gier stara się wyłowić dla Was najciekawsze kąski i pomóc w dokonaniu najlepszego wyboru.

Anno 1701 to tytuł stworzony przez firmę Related Designs, którego akcja jak sama nazwa wskazuje rozgrywa się w roku pańskim 1701. Głównym bohaterem jest oczywiście gracz wcielający się w postać handlarza, ekonomisty, żeglarza, pioniera itd. Po prostu jesteśmy sami w sobie zestawem do podbijania nowych ziem, i następnie organizowania na nich osad, które z czasem rozrastają się do rozmiarów prawdziwych miast.

Przed rozpoczęciem zabawy proponuję wszystkim zaglądnąć do świetnie zrealizowanego samouczka. Składa się on z czterech etapów, w trakcie których zapoznajemy się z najistotniejszymi aspektami programu. Poznajemy najważniejsze opcje i uczymy się skutecznie z nich korzystać. Tutorial został przygotowany bardzo profesjonalnie, wszystkie teksty czytane są po Polsku przez lektora, i raczej nie zauważyłem żadnych błędów. Na pierwszy rzut oka polski dystrybutor odwalił kawał dobrej roboty przy lokalizacji gry.Kiedy przebrniesz przez kolejne części samouczka, nie pozostaje nic innego jak wtopić się w grę właściwą. Deweloper zadbał o to, by rozgrywka przebiegała na kilka różnych sposobów, a co za tym idzie każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Możemy wybrać grę dowolną, scenariusze, tryb uproszczony oraz zabawę wieloosobową. Pierwszy z wymienionych typów jest najbardziej standardowy i polega na tym, że decydujemy o kilku najważniejszych cechach mapy takich jak poziom trudności, ilość przeciwników, dostępne fundusze początkowe itd. i następnie ruszamy do akcji. Jeśli nie wybierzemy ostatecznego celu etapu to będziemy grać tak długo jak tylko będziemy mieć na to ochotę, gdy natomiast zdecydujemy że gra zakończy się totalną dominacją, zdobyciem określonych funduszy, czy też osiągnięciem pewnego stopnia technologicznego… to kiedy tylko uda nam się zdobyć desygnowany cel zakończymy zabawę tryumfalnymi fanfarami. Osobiście dowolna gra sprawiła mi najwięcej przyjemności i jest prawdopodobnie najciekawszym trybem rozgrywki w Anno 1701.

Drugi z wymienionych typów zabawy to scenariusze. Po skierowaniu myszki w stronę tej właśnie opcji otrzymujemy od autorów dziesięć zróżnicowanych misji, w których nasze zadania są wcześniej narzucone. Dla przykładu pierwszy scenariusz wymaga od nas sprowadzenia bezpiecznie do portu zaginionej załogi statku Santa Barbara. Aby to zrobić musimy najpierw dostarczyć rozbitkom jedzenie, i następnie odpowiednią ilość materiałów potrzebnych do naprawy łajby. Po zrealizowaniu celów gra się kończy. Każdy kolejny scenariusz jest coraz trudniejszy i wymaga poświęcenia większej ilości naszego wolnego czasu!


Screeny z Anno 1701 (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?