F.E.A.R.: Extraction Point (PC)

ObserwujMam (186)Gram (34)Ukończone (48)Kupię (9)

F.E.A.R.: Extraction Point (PC) - recenzja gry


@ 18.12.2006, 00:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

F. E.

F.E.A.R. to zdecydowanie jedna z najlepszych gier akcji ostatnich lat. Program charakteryzował się wspaniałą oprawą audio-wizualną, ciekawą fabułą, dynamiczną akcją i ogromną grywalnością. Po ukończeniu rozgrywki niestety czuło się niedosyt ponieważ wiele pytań pozostawało bez odpowiedzi, a sama sekwencja finalizująca zabawę sprawiała, że z niecierpliwością czekałem na pierwsze informacje odnośnie rozszerzenia.

Mniej więcej po roku od premiery pierwowzoru na półkach sklepowych pojawił się pierwszy oficjalny dodatek zatytułowany Extraction Point. Mamy więc okazję po raz kolejny wcielić się w członka oddziału F.E.A.R. i przemierzając mroczne i pełne krwi korytarze likwidować napotkanych oponentów. Koszmar, czyli Alma powraca, i tym razem to nie My polujemy, lecz staliśmy się zwierzyną.

Fabuła Extraction Point startuje dokładnie w miejscu, w którym kończy się pierwowzór. Wybuch kompleksu Origin spowodował ogromne spustoszenie w okolicznych miastach i przy okazji strącił helikopter, którym uciekamy wraz z resztkami oddziału. Po twardym lądowaniu okazuje się, że znaleźliśmy się w samym środku kolejnego piekła. W naszą stronę zmierzają oddziały Repliki kontrolowane przez okrutną zjawę, a ona sama również postanawia nas za wszelką zlikwidować.

F.E.A.R.: Extraction Point (PC)

Extraction Point jest rozszerzeniem zawierającym wspaniały klimat z edycji podstawowej, niezwykle rozbudowane projekty poziomów, kontynuację fabuły oraz zestaw nowych ciekawych rodzajów broni. Już po kilku minutach zabawy, osoby które miały wcześniej styczność z F.E.A.R. poczują przerażające i przenikające każdego włosa napięcie. F.E.A.R.: Extraction Point straszy przy pomocy mrocznej muzyki, świetnie przygotowanych efektów dźwiękowych oraz obrazów, które u każdego gracza wywołają szybsze bicie serca. Ludzie ze studia Timegate mogą bez problemu stanąć do walki z największymi twórcami horrorów i thrillerów. Momenty w których stajemy oko w oko z Almą, lub jej wysłannikami są niezapomniane i odpowiadają za wspaniały klimat rozgrywki. F.E.A.R.: Extraction Point to nadal jedyna w swoim rodzaju gra akcji z elementami horroru. Jedynie Doom 3 posiadał równie mroczne lokacje i potrafił przestraszyć. Przy czym warto zaznaczyć, że straszenie w Doom 3 odbywało się głównie dzięki różnym, pozamykanym w ścianach poczwarom, F.E.A.R. przeraża nawet kiedy na ekranie nie widzimy żadnego oponenta.


Screeny z F.E.A.R.: Extraction Point (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?