Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent (PC)

ObserwujMam (295)Gram (105)Ukończone (59)Kupię (24)

Recenzja gry Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent (PC)


@ 15.12.2006, 00:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Perypetie Sama Fishera mamy okazję obserwować od dobrych paru lat. Jego przygody zaprowadziły nas na wszystkie możliwe rodzaje misji.

Perypetie Sama Fishera mamy okazję obserwować od dobrych paru lat. Jego przygody zaprowadziły nas na wszystkie możliwe rodzaje misji. Musieliśmy uwalniać zakładników, rozbrajać bomby, podkładać podsłuchy, i likwidować zagrażających światu terrorystów. Tym razem nie będziemy jednak zaangażowani jedynie w misje szpiegowsko-rozpoznawcze, życie twardego agenta NSA stanie na głowie, a w gracza rękach leżeć będzie jego przyszłość.

Splinter Cell: Double Agent to najnowsza odsłona słynnej serii wyprodukowanej przez studio UbiSoft. W przeciwieństwie do poprzednich edycji programu, w których cała gra podzielona była na szereg kiepsko powiązanych ze sobą misji; tym razem otrzymujemy pełnego kalibru fabułę, dzięki której poznamy każdy aspekt charakteru Sama a nasze decyzje wpłyną nie tylko na zakończenie, lecz również wydarzenia do niego prowadzące!

Gra rozpoczyna się od krótkich misji wprowadzających w zabawę. W pierwszej z nich obserwujemy Fishera próbującego wraz ze swoim młodym podopiecznym zrealizować wyznaczone im zadanie. Niestety nie wszystko przebiega tak jak powinno, i młody agent ginie w trakcie wypełniania zlecenia. Sam nie jest z tego powodu szczęśliwy, lecz niestety nie jest w stanie nic uczynić aby nie dopuścić do tragicznej śmierci. Na domiar złego w wypadku samochodowym ginie jego córka. Nasz bohater jest zdruzgotany, i jedynym sposobem na zapomnienie jest wciągnięcie się w wir pracy, której tym razem będzie miał znacznie więcej niż kiedykolwiek.

Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent (PC)

Na początek lądujemy w więzieniu. Nie jest to jednak kara za wykroczenia, czy też zemsta podatników… Po prostu nasz twardziel ma za zadanie rozgryźć ogromną komórkę terrorystów, a jedynym sposobem na osiągnięcie celu jest wtopienie się w towarzystwo. Pryskamy więc z paki i trafiamy do samego środka organizacji JBA. Tam zapoznajemy się z gronem wesołych oszołomów i rozpoczynamy wypełnianie powierzonych nam misji. Oczywiście nie robimy tego, tak od niechcenia. Każda z nich jest swego rodzaju testem zaufania wobec naszej osoby. Jeśli wszystko pójdzie jak należy zostaniemy honorowym terrorystą i zasiądziemy przy stole z największymi szychami.

Splinter Cell: Double Agent posiada specjalny system wynagradzania lub karania gracza za każdy poczyniony krok. Sam jest bacznie obserwowany zarówno przez JBA jak i NSA. Musimy więc postępować w taki sposób, aby nie stracić zaufania żadnego z ugrupowań. W trakcie misji rozgrywających się w kwaterze głównej JBA otrzymamy szereg różnych zadań. Zostaną one oczywiście podzielone na te ważne, ważniejsze i najważniejsze. Przy czym od razu warto zaznaczyć, że realizacja każdego typu misji jest korzystna, ponieważ za odpowiednio wykonane zadania otrzymujemy wiele ciekawych bonusów, z których następnie korzystamy w trakcie kolejnych zleceń.


Screeny z Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?