LEGO Star Wars II: The Original Trilogy (PC)

ObserwujMam (206)Gram (111)Ukończone (70)Kupię (21)

LEGO Star Wars II: The Original Trilogy (PC) - recenzja gry


@ 09.11.2006, 00:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

LEGO Star Wars było jedną z najciekawszych pozycji zeszłego roku. Tytuł programu mógł się graczom kojarzyć z klockami do zabawy, a co za tym idzie z grą przygotowaną głównie dla najmłodszych graczy.

LEGO Star Wars było jedną z najciekawszych pozycji zeszłego roku. Tytuł programu mógł się graczom kojarzyć z klockami do zabawy, a co za tym idzie z grą przygotowaną głównie dla najmłodszych graczy. Na szczęście dzieło studia TT Games okazało się bardzo dobrą i wciągającą produkcją zapewniającą przyjemne spędzanie czasu nie tylko małolatom, lecz także starym wyjadaczom. Bardzo dobra jakość gry znalazła swoje odbicie w opiniach krytyków z całego świata – i trzeba przyznać, że każda ocena była zasłużona!

Minął ponad rok, a TT Games nie próżnowało, i po cichu opracowywało kolejną edycję zeszłorocznego hitu, który ochrzczono LEGO Star Wars II: The Original Trilogy. Podobnie jak w pierwowzorze cała akcja rozgrywa się w świecie gwiezdnych wojen, a naszymi bohaterami jest grupa śmiałków zbudowanych ze słynnych klocków. W kontynuacji klockowej przygody mamy okazję przeżyć fabułę przedstawioną w epizodach 4, 5 i 6 gwiezdnej sagi, a kontrolować będziemy największych bohaterów uniwersum czyli księżniczkę Leie, Hana Solo czy też Luke’a Skywalkera.

Przechodząc kolejne etapy programu obserwujemy przynajmniej dwóch bohaterów jednocześnie. Maksymalny rozmiar grupy szturmowej wynosi sześć, a w jej skład wchodzić mogą rycerze Jedi, rebelianci roboty, księżniczki itd. Każda postać charakteryzuje się odmiennymi umiejętnościami, których wykorzystanie stanowi klucz do sukcesu. Np. walka przy użyciu miecza świetlnego jest najlepszym rozwiązaniem kiedy stajemy naprzeciwko większej grupy bandziorów. Gdy natomiast przeciwnicy znajdują się w pewnej odległości od naszej paczki, zdecydowanie łatwiej pozbyć się ich korzystając z karabinków. Roboty są w stanie włamywać się do terminali oraz otwierać zablokowane drzwi, umożliwiając tym samym dalszą progresję naszych bohaterów.

LEGO Star Wars II: The Original Trilogy (PC)

Podstawowa mechanika rozgrywki jest identyczna jak w części poprzedniej. Biegamy po w pełni trójwymiarowym świecie rozmawiamy z napotkanymi osobami, pokonujemy trudniejsze przeszkody, skaczemy i staramy się taktycznie wykorzystać każdą posiadaną w zespole osobę. Walka odbywa się oczywiście w czasie rzeczywistym a do naszej dyspozycji jest zwykłe uderzenie, strzał przy pomocy blasterów, lub też realizacja ciosu specjalnego. Ogólnie wszystkich ruchów jest wystarczająco dużo by umożliwić przyjemną i wciągającą zabawę.

Co jakiś czas natrafimy także na miejsca, w których brutalna siła na wiele się nie przyda. W takich sytuacjach musimy wykazać się nie tylko inteligencją, lecz również „dziecięcą” wyobraźnią, dzięki której wybudowane z klocków LEGO maszyny ożyją i pomogą nam w dalszym postępie. Poprzednia edycja programu oczywiście również umożliwiała konstruowanie różnych machin, tym razem nie musimy jednak wykorzystywać specjalnych postaci, lecz byle którego członka drużyny. Wiele problemów, z którymi przyjdzie wam się zmierzyć posiada kilka rozwiązań, których odkrycie jest jednym z najprzyjemniejszych momentów w programie. Bardzo dobrym posunięciem ze strony deweloperów było oddanie w ręce graczy możliwości swobodnego myślenia, nie jesteśmy bowiem skazani na szukanie jedynej właściwej ścieżki, która ograniczałaby inwencję twórczą.


Screeny z LEGO Star Wars II: The Original Trilogy (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?