Need for Speed: Carbon (PC)

ObserwujMam (1020)Gram (524)Ukończone (260)Kupię (65)

Need for Speed: Carbon (PC) - recenzja gry


@ 06.11.2006, 00:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!Myślę, że przyszła pora aby napisać kilka słów na temat prezencji graficznej oraz dźwiękowej najnowszej ścigałki ze studia Electronic Arts. Podobnie jak w Most Wanted grafika pełna jest efektów specjalnych, które niestety nie zawsze wyglądają dobrze. Dla przykładu motion blur, czyli rozmycie obrazu przy większych prędkościach został nieco nadużyty. Droga jest przez niego mało widoczna nawet kiedy samochód zaczyna się dopiero rozpędzać. Wiadomo, że można go wyłączyć, szkoda jednak że nie został lepiej wykorzystany. Prócz jednego wymienionego właśnie mankamentu, modele samochodów, projekty tras oraz towarzyszące wyścigom graficzne bajery są po prostu wspaniałe. Myślę, że graficznie Need For Speed: Carbon prezentuje się bardzo dobrze i zaspokoi gusta największych maniaków wizualnego szaleństwa.

Need for Speed: Carbon (PC)

Dźwięk oraz ścieżka muzyczna również są najwyższych lotów. Dialogi nagrane na potrzeby programu brzmią bardzo naturalnie, a towarzyszące wyścigom efekty specjalne oraz dźwięk dochodzący spod masek samochodów to prawdziwa poezja. W tle pogrywa także klimatyczna muzyka – nieco mniej efektowna niż w częściach poprzednich, lecz ogólnie bardzo dobra.

Need For Speed: Carbon to świetna gra wyścigowa. Nie posiada realistycznego sterowania, lecz w tym przypadku nie jest ono zupełnie potrzebne. Efektowne i dynamiczne przejazdy, wspaniała grafika, wiele genialnych samochodów oraz efektowna muzyka sprawiają, że każda godzina spędzona w Palmont City jest niezapomnianym przeżyciem.


Długość gry wg redakcji:
13h
Długość gry wg czytelników:
21h 40min

oceny graczy
Świetna Grafika:
Świetny Dźwięk:
Genialna Grywalność:
Świetne Pomysł i założenia:
Genialna Interakcja i fizyka:
Słowo na koniec:
Werdykt - Genialna gra!
Screeny z Need for Speed: Carbon (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudossuper_tux   @   22:04, 05.01.2011
dobry Carbon nie jest zły hehe moim zdaniem lepszy od Most Wanted
0 kudosgregory16mix   @   22:04, 06.01.2011
Cytat: super_tux
dobry Carbon nie jest zły hehe moim zdaniem lepszy od Most Wanted
Ale brakowało tych pościgów policyjnych i był dużo krótszy Dumny
0 kudosbat2008kam   @   11:13, 07.01.2011
UP: Pościgi policyjne przecież w Carbonie były Uśmiech . Może nie grały w nim głównej roli i nie były powiązane z fabułą, tak jak w MW, ale gliny często uprzykrzały życie.
0 kudosDaerdin   @   14:18, 07.01.2011
Pościgi były, ale w większości to już było jedynie głupie uciekanie przed glinami. W MW miało to przynajmniej jakiś sens, ale w Carbonie z fabułą nie były powiązane.
0 kudosraiah   @   17:24, 20.11.2011
Szkoda, że pościgi zostały tak nie wykorzystane. Szczerze mówiąc po długim czasie nie grania nie pamiętałam, że tam nawet jakieś były!
A pomoc ekipy na wyścigach czasami bardzo pomagał Dumny
0 kudosgracz12543   @   18:21, 20.11.2011
carbon był spoko ale MW lepszy
Dodaj Odpowiedź