Fable: Zapomniane Opowieści (PC)

ObserwujMam (1497)Gram (920)Ukończone (552)Kupię (64)

Recenzja gry Fable: Zapomniane Opowieści (PC)


@ 16.05.2006, 00:00
"Ronin"


Lokalizacja gry polegała, na spolszczeniu tylko i wyłącznie napisów. Tak więc, postacie mówiły w oryginalnym języku, a w naszym rodzimym, były wyświetlane tylko napisy. Ogólnie gra została dobrze spolszczona, jedyne do czego można by się przyczepić to, to - co zostało spolszczone. Polskie napisy pojawiają się bowiem tylko wtedy, gdy sami z kimś rozmawiamy. Jeśli przechodzimy obok ludzi rozmawiających w wiosce czy to na szlaku, polskich napisów nie ujrzymy. Nie jest to może jakiś wielki minus, jednak nie można powiedzieć, aby spolszczenie, nawet ta wersja kinowa, którą zaserwował nam CDP było pełne.
Fable: Zapomniane Opowieści (PC)
Rozpoczynając grę, ujrzymy siebie jako małego chłopca, który to musi zdobyć prezent urodzinowy dla swojej siostry. Tak wygląda nasz pierwszy quest. Wspomniałem o tym, aby wyróżnić ten tytuł na tle innych cPRG’ów. W Fable dano nam możliwość rozwoju naszej postaci już od małego chłopca. Będziemy przemierzać świat gry – Albionu, będąc dzieckiem, nastolatkiem, dojrzałym mężczyzną jak i starcem. A wszystko to, co podczas naszego wirtualnego życia zrobimy, będzie miało swoje konsekwencje zarówno w świecie Albionu jak i dla nas samych. Widać bowiem, że programiści Lionhead Studios lubią dawać graczom możliwość wyboru. Jak to miało już miejsce w serii Black & White ( B & W oraz Fable tworzyli ci sami ludzie), tak i w Fable gracz staje przed jakże moralnym wyborem. Być człowiekiem prawym, o którym to będą opowiadane legendy, czy może wybrać łatwiejszą drogę i stać się wojownikiem pozbawionym wszelkich oporów i zasad, wojownikiem przed, którym ludzie będą uciekać i którego to będą się panicznie bać.

Będziemy mieli wiele okazji do tego aby zdecydować czy jest w nas dobro czy zło, niektóre misje są nawet podzielone dla czarnych charakterów jak i dla bohaterów jak najbardziej pozytywnych. Będąc złym z czasem wokół naszej głowy zaczną latać muchy. Gdy będziemy wielkim bohaterem nad naszą głową pojawi się poświata. Nie wiem czy pojawianie się tych dwóch zjawisk było czymś koniecznym no ale cóż, tak jest i się tego nie pozbędziemy.
Jeśli chodzi o fabułę gry to ta wydaje się być dość banalna. Na wioskę głównego bohatera napadają bandyci wyrzynając jej mieszkańców jednego po drugim. Jednak postać w którą się wcielamy uchodzi z życiem dzięki temu, że schowała się w krzakach zdała od domów mieszkalnych. W martwej i spalonej wiosce, pojawia się Maze - bohater z gildii wojowników, który dostrzega w nas ukryty potencjał i postanawia przygarnąć do gildii - wyszkolić i dać możliwość zrobienia tego o czym główny bohater (na razie kilkunastoletnie dziecko) marzy jak o niczym innym – możliwość zemszczenia się na zabójcach rodziny. No… można było spokojnie wymyślić bardziej ciekawą i zawiłą fabułę, jednak w grze będzie kilka momentów, które tą z początku pospolitą fabułę trochę urozmaicą.


Screeny z Fable: Zapomniane Opowieści (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMateo6166   @   13:55, 17.03.2010
Wyczapista przeszedłem na wszystkie sposoby
0 kudoskapka96   @   22:16, 03.04.2010
heh ja też przeszedłem tą gra jak się tylko dało ; ) i jestem zadowolony w 2 też grałem ale zdecydowanie ta część 10/10
0 kudosWejer1910   @   23:18, 11.05.2012
noo ta jest najlepsza(2 8/10 3 6/10)
Advertisement
 X