UberSoldier (PC)

ObserwujMam (86)Gram (21)Ukończone (19)Kupię (1)

UberSoldier (PC) - recenzja gry


@ 04.05.2006, 00:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

UberSoldier – całkiem niezwykły tytuł prawda…? Trzeba przyznać, że prócz tytułu na pudełku widnieje jeszcze jeden napis, który w dość niezwykły sposób komponuje się z zawartością opakowania.

UberSoldier – całkiem niezwykły tytuł prawda…? Trzeba przyznać, że prócz tytułu na pudełku widnieje jeszcze jeden napis, który w dość niezwykły sposób komponuje się z zawartością opakowania. Otóż UberSoldier został wydany przez znaną wszystkim firmę CDV, która od dawien dawna zajmuje się wprowadzaniem na rynek gier strategicznych. Za pewne dla wielu więc szokiem jest, że ich najnowszy twór to rasowa strzelanka, która ze strategią nie ma nic wspólnego.

UberSoldier przedstawia nam historię z czasów Drugiej Wojny Światowej, która w sprytny sposób została wzbogacona mistycyzmem, okultyzmem, oraz innymi dość ciężkimi do przeliterowania słowami. W każdym razie niejaki Ernst Schafer w 1938 roku wyruszył na poszukiwania tybetańskiego miasta Lhass, w którym chciał znaleźć coś co pozwoli mu na stworzenie armii „Super Żołnierzy”. Po kilku dniach poszukiwań udało mu się, dzięki starożytnym pismom odnaleźć sposób na przywracanie zmarłych do życia. Niestety jego plany wzięły w łeb, kiedy okazało się że obudzeni ponownie żołnierze są bezmyślnymi kukiełkami, niezdolnymi do posłuszeństwa oraz do samodzielnego myślenia. Kilka kolejnych latek pracy dało rezultaty i Shafer znalazł rozwiązanie trapiącego go problemu. Niestety i wówczas powstały komplikacje - Super Żołnierz słuchał jedynie pierwszej osoby, która się do niego odezwała. Jeśli taką pierwszą personą był na przykład członek ruchu oporu, SS zyskiwało kolejnych przeciwników. Przeciwników znacznie groźniejszych od zwykłych śmiertelników ponieważ uzbrojonych w ponad ludzkie moce. Takim właśnie wskrzeszonym dziwadłem jest główny bohater gry UberSoldier – Karl Stolz.

UberSoldier (PC)

Karl Stolz pomimo niezwykle swojskiego nazwiska posiadał umiejętności, które do pewnego stopnia ograniczały śmiech kiedy tylko ktoś wymieniał jego godność. Wszelkiego rodzaju porównania do przerzutego pożywienia kończyły się najczęściej zgonem komika, oraz ciszą wśród rozweselonego uprzednio tłumu. Karl prowadził sobie spokojne życie aż do czasu kiedy wybuchła Druga Wojna Światowa. Nasz śmiałek został wcielony do woja, i udało mu się wepchnąć do specjalistycznej grupy zajmującej się sabotażem. W 1944 roku stała się niebywała rzecz – Stolz wraz ze swoim oddziałem wpadł w zasadzkę i niestety zginął. Jako, że był on specem nie do zastąpienia Shafer postanowił go wskrzesić i nadal korzystać z jego wielu byłych oraz kilku nowych talentów. W taki oto sposób trafiamy do ciała Karla i zaczynamy naszą drogę ku wolności.

Główny bohater od początków swojej kariery wojskowej był uparty i posiadał własne zdanie, niejednokrotnie całkowicie sprzeczne z rozkazami dowódców. Kiedy tylko otrzymał ponowną szansę na życie, nie miał ochoty oczywiście nikogo słuchać i podążył ścieżką którą wybrał sam, czyli przyłączył się do ruchu oporu. Oczywiście cała banda partyzantów była niezwykle zadowolona ponieważ wiedzieli, że Karl nie jest zwykłym pionkiem, lecz prawdziwym UberSoldier. Cóż to oznacza…? Mniej więcej tyle, że potrafi poruszać się szybciej niż inni, celuje znacznie lepiej, jest silniejszy, a dodatkowo na skinienie dłoni pojawia się wokół jego osoby specjalne pole siłowe. Pole to jest w stanie zatrzymywać pędzące w naszą stronę kule, i jeśli posiada odpowiednią energię skierować je powrotem w kierunku napastników. Umiejętność niezwykle przydatna podczas walk z wieloma przeciwnikami, posiada niestety jedną dość znaczącą wadę – zatrzymuje nie tylko kule wrogów, lecz również nasze własne. Nie ma więc możliwości aby blokować naboje niemieckich żołnierzy i w tym samym czasie wpakować w nich kilka magazynków z własnej lufy… a szkoda ponieważ przyjemność byłaby niebywała.

UberSoldier (PC)

UberSoldier to dość typowa gra akcji, w której głównym celem gracza jest przedarcie się z punktu A do punktu B, mordując przy tym wszystkich napotkanych przeciwników… Co więc prócz szybkich i dynamicznych walk jest w stanie zachęcić gracza do zakupu nowego dzieła studia Burut…? Myślę, że jeśli szukacie nowatorskich rozwiązań, wspaniałych efektów specjalnych czy też rozbudowanej fabuły powinniście skierować swoje oczy w stronę innej gierki. UberSoldier to program dla graczy lubiących dużo strzelania, mnóstwo wybuchów oraz pędzących z każdej nory przeciwników… Jeśli należysz do opisanego przeze mnie grona, będziesz zachwycony.


Screeny z UberSoldier (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?