Codename: Panzers Faza Druga (PC)

ObserwujMam (108)Gram (28)Ukończone (17)Kupię (8)

Codename: Panzers Faza Druga (PC) - recenzja gry


@ 30.09.2005, 00:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Gry strategiczne to jeden z najpopularniejszych gatunków elektronicznej rozrywki. Niestety ostatnio mam wrażenie, że każda kolejna produkcja jest coraz gorsza.

Gry strategiczne to jeden z najpopularniejszych gatunków elektronicznej rozrywki. Niestety ostatnio mam wrażenie, że każda kolejna produkcja jest coraz gorsza. Po chwili zastanowienia doszedłem do wniosku, że winne jest tutaj główne założenie tego typu gier. Otóż w większości RTS-ów, strategiczna część produktu ogranicza się do rozmieszczenia budowli tak, aby wszystko się nam zmieściło w pewnej niedużej przestrzeni. Reszta zabawy w zasadzie polega na trzepaniu jednostki za jednostką, rozwijaniu ich umiejętności i rzucaniu w stronę oddziałów przeciwnika. Gdy siła uderzeniowa zostanie rozgromiona, proces powtarzamy, i tak aż do skutku. Niestety ta formuła jest już bardzo wyeksploatowana i taki stary wyjadacz jak ja, po prostu zaczyna się nią już nudzić. Perełką wśród strategii czasu rzeczywistego okazała się gra Codename: Panzers Faza Pierwsza, która oddawała do naszej dyspozycji pewną ograniczoną liczbę wojska, i rzucała nas w wir walki wymagający odpowiedniego planowania i naprawdę strategicznego podejścia. Po ponad roku od wydania Pierwszej Fazy, przyszła kolej na Drugą, która jest nie tylko ładniejsza i dynamiczniejsza, lecz jej wspaniała grywalność stanowić powinna wzór dla wszystkich przyszłych produkcji tego typu !

Codename: Panzers Faza Druga (PC)

Po włączeniu gry wita nas oczywiście menu, w którym ustawiamy najważniejsze elementy gry, zmieniamy stopień trudności itd. Na samej górze menu mamy opcje umożliwiające rozpoczęcie zabawy. Do wyboru jest gra jednoosobowa oraz wieloosobowa. Pierwszy tryb to oczywiście kampania dla pojedynczego gracza. Składa się ona z trzech części podzielonych na kilka misji. Zagrać możemy w kampanii Osi, Aliantów oraz Partyzantów. Zależnie od wybranego oddziału, otrzymamy inne uzbrojenie oraz odmienne zadania. Oś to połączone siły wojsk włoskich oraz niemieckich; Alianci to armie Brytyjczyków oraz USA, partyzanci natomiast są zbieraniną wolnych strzelców, którzy razem postanowili nie dopuścić do przejęcia ich miejsca zamieszkania przez armie najeźdźców. Każda kolejna misja jest kontynuacją poprzedniej, nie są one w bardzo ścisły sposób połączone, lecz całość kształtuje się w jedną opowieść, którą poznajemy krok po kroku.

Jeśli uznasz, że kampania nie jest dla Ciebie, zaglądnij do trybu starcia, w którym będziesz mógł zmierzyć się z graczem komputerowym w krótkich bitwach. Przed wyruszeniem do boju skonfigurujesz odpowiednio pole walki, i wybierzesz typ rozgrywki. Do wyboru są trzy: pojedynek drużynowy, dominacja, oraz szturm. Pierwszy typ wygląda bardzo podobnie do kampanii, lecz przed rozpoczęciem walk możemy dowolnie definiować skład armii. Dominacja jest bardziej złożona, ponieważ jest więcej zróżnicowanych zadań, a dodatkowo musimy pilnować zdobytych punktów strategicznych. Kiedy przez odpowiednio długi czas utrzymamy je pod swoją kontrolą, lub też zlikwidujemy oddziały wroga, naszym oczom ukaże się ekran zwycięstwa. Trzeci typ, jak sama nazwa wskazuje polegać będzie na odpowiednim kontrolowaniu armii w czasie szturmu na linie wroga, lub też obronie własnej armii przed nacierającymi bandytami. Zależnie od wybranego typu rozgrywki zmieni się cały charakter zabawy, dzięki czemu każdy powinien być usatysfakcjonowany.

Codename: Panzers Faza Druga (PC)

Jak wspomniałem powyżej Codename: Panzers Faza Druga oferuje także zabawę wieloosobową. Podobnie jak w trakcie starć, otrzymamy w nim trzy typy zabawy, które odpowiednio skonfigurujemy korzystając z szeregu opcji. Na jednej mapie spotkać może się nawet do ośmiu osób podzielonych na dwie drużyny po czterech dowódców w każdej. Gra pozwala na łączenie się osób korzystających z sieci lokalnej oraz Internetu. Zabawa jest naprawdę przednia !


Screeny z Codename: Panzers Faza Druga (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?